
зміст:
Батьки й дитина. Що говорить закон?
Якщо дитині немає 16-ти років, як виїхати за кордон?
Якщо є заборона на виїзд, що можна зробити?
Виїзд з дитиною за кордон здатний стати актуальною темою для обох батьків, зацікавлених у подальшій долі дитини. Іноді думки не сходяться, і сторони конфлікту переслідують протилежні інтереси. Про те, що таке заборона на виїзд дитини за кордон, як його накладати або оскаржувати замислюються обоє батьків.
Батьки і дитина, що говорить закон?
Найвищою цінністю в сімейних відносинах законом визнається дитина і її інтереси. Батько і мати мають рівні права та обов’язки по відношенню до дитини, незалежно від характеру сформованих між ними відносин.
Однак дії батьків повинні бути засновані на повазі до прав дитини та її людської гідності. А реалізація прав і обов’язків не повинна вступати в протиріччя з її інтересами.
При виникненні питання про зміну місця проживання дитини, її виїзді в іншу державу, думка батьків з цього питання має збігатися. Однак при виникненні положення, коли один з колишнього подружжя проти такого рішення, він здатний накласти заборону на виїзд дитини за кордон.
З 16-ти років дитина має право самостійно перетинати кордон держави. В цьому випадку незгода на виїзд дитини за кордон з боку матері або батька не стане мати юридичної сили. Єдиним документом для реалізації можливості перетину кордону може служити лише закордонний паспорт. А сама дитина здатна його самостійно отримати.
Як виїхати за кордон, якщо дитині нема 16 років?
Інше положення, коли дитині ще не виповнилося 16-ти років.
Якщо батьки до певного моменту були одружені, при винесенні рішення про розірвання шлюбу суд вирішує питання щодо подальшого проживання дитини. Таким чином, дитина проживає з одним з батьків, матір’ю або батьком.
При виникненні ситуації, коли один з колишнього подружжя бажає виїхати за кордон з дитиною, не важно на постійне місце проживання або тимчасово, потрібне отримання дозволу другого батька. Через те, що вони мають рівне право на виховання дитини і здатні в рівній мірі впливати на його подальшу долю.
Однак законом обумовлені деякі варіанти, коли не подача згоди на виїзд не зіграє вирішальну роль. Мова йде про винятки з правила.
Зняти заборону на виїзд дитини за кордон не потрібно, якщо батько, з яким проживає дитина, буде перебувати на консульському обліку в іншій країні. Так зацікавлений батько може обійти вимогу закону про отримання згоди колишнього чоловіка для виїзду за кордон з дитиною.
ЯКЩО Є ЗАБОРОНУ НА ВИЇЗД, ЩО МОЖНА ЗРОБИТИ?
Як накласти заборону на вивіз дитини за кордон? Справа в тому, що конкретного документа подібного змісту закон не передбачає. Але батько має право погодитися на це або заборонити його виїзд. Згода підлягає нотаріальному посвідченню. А при відсутності такого документа виїзд неможливий. В цьому і полягає заборона.
У будь-якому випадку перед ухваленням рішення краще проконсультуватися з юристом у сімейних справах.
При відсутності нотаріально завіреної згоди виїзд неможливий. В цьому і полягає заборона.
Саме такий стан справ забезпечує батькам рівні умови у розв’язання питання про проживання дитини. Забезпечує захист дитини від незаконного вивезення або змісту за кордоном.
А знання того, як оскаржити заборону на виїзд дитини за кордон, у виняткових випадках може допомогти при підготовці документів.
Заборона на виїзд, який виражається у відсутності згоди на подібні дії, слід оскаржувати в суді. А оригінал рішення суду потрібен буде при самому перетині кордону. Це буде служити доказом законного вивезення дитини за межі країни для прикордонної служби. А надалі і при оформленні інших документів.
Корисні матеріали:
Дозвіл на виїзд дитини за кордон
Вивіз дитини за кордон на постійне місце проживання за кордон