
Найбільш розповсюдженим є розірвання шлюбу через суд. Всупереч поширеній думці, що судитись — це завжди довго, треба сказати, що строки шлюборозлучних процесів можуть бути досить стислими. Так, трапляються випадки, коли шлюборозлучний процес розтягується на декілька місяців. Але це відбувається в тих випадках, коли його умисно затягує інша сторона, а поруч немає досвідченого адвоката, який супроводжував би розлучення, та в потрібний момент підказав би, як уникнути навмисного затягування.
Крім того, адвокат потрібен також при підготовці позовної заяви про розлучення. В наших адвокатів є значний досвід у підготовці позовних заяв, вони знають, як правильно сформулювати позовні вимоги, які вказати причини розлучення і яким чином їх викласти, щоб у судді було мінімум сумнівів про доцільність розлучення. Також наші адвокати правильно підкажуть, до якого суду слід подавати позов.
Безумовно, в інтернеті досить багато інформації про те, як скласти та подати позов про розлучення, однак кожна ситуація є індивідуальною, і шаблонний підхід може тільки нашкодити. Тому, якщо йдеться про розірвання шлюбу в суді, варто скористатися послугами наших адвокатів.
Процедура розлучення через суд
Процес розірвання шлюбу в судовому порядку може відбуватися по двох різних процедурах:
- на підставі позовної заяви;
- на підставі спільної заяви про розлучення.
Різниця між цими варіантами полягає в тому, що в першому випадку в подружжя немає обопільного бажання розлучатися, а в другому — заява підписується чоловіком та дружиною.
Коли йдеться про розгляд позовної заяви, суд може заслухати не тільки пояснення позивача, але й розглянути інші види доказів, наприклад, покази свідків. Зібравши всі надані аргументи, суд приймає рішення, чи надати подружжю строк на можливе примирення задля збереження сім’ї, або правильним буде розірвати шлюб негайно. В такому порядку суд може розірвати як шлюб з дітьми, так і без дітей. У тому випадку, коли в суді розглядається позов про розлучення тих сімей, де є діти, суддя враховуватиме також інтереси дітей, приймаючи рішення про те, з ким вони залишаться після розпадання сім’ї — з мамою або татом.
Відразу відзначимо, що розлучення в судовому порядку є нездійсненним
у наступних випадках:
- коли дружина вагітна (протягом усього строку вагітності);
- коли дитині ще не виповнився один рік.
Однак ці правила також мають свої винятки, тому позов може бути поданий у випадках:
- протиправних дій чоловіка (дружини);
- поведінки чоловіка (дружини), яка кваліфікується як кримінальний злочин стосовно іншого з подружжя або дитини;
- якщо батьківство дитини, яка зачата у шлюбі, визнає інша особа, шлюб може бути розірвано під час вагітності дружини;
- якщо батьківство дитини визнає інша особа, чоловік вправі подати позов про розлучення до досягнення дитиною віку один рік.
Якщо розглядається спільна заява подружжя, то процес проходить у порядку окремого провадження. Суд повинен впевнитись у тому, що бажання розлучитися є в обох із подружжя, вони досягли згоди та внаслідок цього інтереси жодної особи не будуть порушені.
Колись судові справи щодо розлучення обкладалися державним митом, а зараз під час подачі позову надається квитанція про сплату судового збору. Сума судового збору знаходиться в залежності від того, який варіант розлучення через суд обере подружжя, оскільки розмір судового збору для позовного провадження вище, ніж для справ по спільних заявах про розлучення.
Вартість послуг наших адвокатів по супроводу шлюборозлучних процесів залежить від рівня складності справи.
Зразки документів для розлучення через суд
Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу
Зразок спільної заяви на розірвання шлюбу
Зразок заяви про розірвання шлюбу та поділ майна