07:00 - 22:00

Поновлення батьківських прав

Працюємо через систему "Електронний суд", економлячи Ваші гроші та час

Подаємо заяву про розлучення в день Вашого звернення до нас

Восстановление родительских прав

Зміст:
Документи на поновлення батьківських прав
Варіанти рішень

Позбавленням батьківських прав держава захищає дітей від тих батьків, які своїми вчинками, способом життя та ставленням до життя і здоров’я несуть серйозну загрозу для здоров’я та навіть життя власних дітей. У той же час, недбайливим батькам закон надає шанс відновити втрачені батьківські права, якщо вони кардинально змінили свої життєві цінності та ставлення до власного батьківського обов’язку. Процес поновлення батьківських прав є можливим винятково в судовому порядку. Для того, щоб розпочати судовий процес, людина, яка позбавлена батьківських прав, подає судовий позов із вимогою їх відновлення.

Все про послуги Адвоката в УкраїніВсе про послуги Адвоката в Україні

Суд розглядає цей позов та задовольняє його тільки після того, як переконається в кардинальних позитивних змінах у поведінці позивача, припиненні дії обставин, через які він був позбавлений цих прав, а також у тому, що після поновлення батьківських прав позивача не порушуватимуться інтереси дитини.

Однак потрібно вказати умови, коли поновити втрачені права батьків не представляється можливим:

  • дитину вже хтось усиновив і цей факт ніким не оскаржений та не скасований на момент подачі позову та його розгляду судом;
  • дитині вже виповнилося 18 років на момент розгляду справи.

Суд також заслуховує думку того з батьків, з ким мешкає дитина, якщо він теж не позбавлений батьківських прав. Якщо зміни є настільки радикальними, що позбавлена батьківських прав особа більше не несе в собі загрози для дітей, а відновлення її батьківських прав не суперечитиме інтересам дитини, суд може прийняти позитивне рішення. Після набрання рішенням чинності, його копія спрямовується до РАЦСу, в якому відбулася реєстрація народження дитини, і де в реєстрі відновлюється запис про того з батьків, який був позбавлений батьківських прав.

Якщо на переконання суду, наведені аргументи являються недостатніми, та не вважатиме можливим поновити батьківські права, він відмовляє у задоволенні позову. У такому випадку, повторно звернутися до суду з аналогічним позовом можна не раніше, ніж через рік, після того, як рішення про відмову вступить у силу.

Документи на поновлення батьківських прав

Основним документом, який є необхідним для початку процедури з відновлення батьківських прав, є позовна заява. Правильно її скласти допоможуть наші досвідчені юристи з розлучень. Вони ж підкажуть, які докази треба надати суду для успішного вирішення питання. Це можуть бути:

  1. довідки різних органів (МВС, опікунських тощо);
  2. характеристики, надані з місця роботи та за місцем проживання;
  3. акти дослідження житлових умов;
  4. покази свідків.

Варіанти рішень

Адвокати нашої компанії, вивчивши ситуацію та проаналізувавши документи, на підставі яких Ви були позбавлені батьківських прав, зможуть запропонувати Вам можливі варіанти рішень щодо поновлення батьківських прав навіть у тих випадках, коли суд вже відмовляв Вам в цьому.

Кількість переглядів: 4,782

Отримайте відповіді від адвоката

Україна, Київ, Печерськ, вул. Болсуновська, 13-15
IQ Business Center ("метро Дружби Народів")

Корисні матеріали