
Розділ майна — процес непростий та досить трудомісткий. Адже те, чим ми володіємо, дуже нелегко ділити, особливо якщо це житло, автомобіль, дача та інші цінні речі. При розгляді подібних справ у суді виникає маса питань і тому дуже важливо вчасно звернутися до адвоката.

Згідно з частиною 1 статті 60 Сімейного кодексу України, все майно, яке подружжя придбало після укладення шлюбу, вважається спільно нажитим. При цьому, якщо другий з подружжя не працював (внаслідок хвороби, догляду за дітьми, або залишався вдома для ведення домашнього господарства), все одно він вважається рівноправним власником у спільній власності. Не підлягають розділу лише індивідуальні речі. Також один з колишнього подружжя має право на частину коштів підприємства, яке було відкрито іншим під час їхнього шлюбу.
Перше, що слід врахувати перед тим, як звернутися за допомогою до юриста по розділу майна — це строк позовної давності. В українському законодавстві існує норма, яка закріплює за колишнім подружжям право на звернення до суду протягом 3-х років з моменту офіційного розірвання шлюбу. У випадку, якщо ви не встигли звернутися до суду протягом цього строку, то вирішити питання з розділом спільного добра буде дуже складно.
Якщо ж подружжя проживають окремо, або мешкають на одній житловій площі, вже не бувши родиною в повному сенсі цього слова, однак юридично шлюб не розірвано, то вони можуть звернутися до суду з питання розділу спільного майна в будь-який момент.
Друге. При розділі власності можна ділити як матеріальні цінності, так і обов’язки стосовно кредитів, іпотечних та інших договорів. При цьому не важливо, хто з подружжя підписував та брав на себе зобов’язання щодо цих документів.
Юрист з питань розділу майна
Перед тим, як розпочати роботу з представництва ваших інтересів у суді, юрист з розділу майна повинен надати клієнтові розгорнуту юридичну консультацію.
Це означає, що увійшовши в суть справи, адвокат з правової точки зору оцінить усі обставини та підкаже, що підлягатиме розділу, а що ні, визначить розмір вашої долі й тієї частини, яка може відійти стороні, з якою залишаються діти.
Юридична консультація стосовно розділу майна при розлученні надає людині повну інформацію про те, як краще поділити нажите добро.
Консультація адвоката з розділу майна є першим етапом. Вже після неї, зібравши всі необхідні документи, ви можете звернутися до нього з проханням про складення позову, і якщо треба, представництва ваших інтересів у суді. Адвокат визначить список необхідних документів та довідок, допоможе їх отримати у відповідних органах, а також складе юридично обґрунтовану позовну заяву. Після цього він перейде до ведення вашої справи на всіх стадіях судового процесу. Вартість послуг з розділу майна залежить від професіоналізму юриста з розділу майна, рівня складності справи та загальної ціни позову.
Вона, як правило, містить:
- вартість консультації;
- оплату за складення адвокатом позовної заяви;
- іну за супроводження вашого позову в судових інстанціях.
Деякі юристи беруть погодинну оплату за ведення справи до і під час судового розгляду.
Крім того, в державну скарбницю в рахунок сплати судового збору вам треба буде внести 1% від загальної ціни позову, що не повинно бути менше ніж 0,4 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/3674-17