07:00 - 22:00

Стягнення аліментів з іноземця

Працюємо через систему "Електронний суд", економлячи Ваші гроші та час

Подаємо заяву про розлучення в день Вашого звернення до нас

Алименты с иностранца

Аліменти з іноземця стягнути можливо. Це перше, що потрібно запам’ятати, як нашим співгромадянам, так і іноземцям, які вважають, що виїзд до себе на батьківщину дозволить їм уникнути виплат на утримання дитини.

Міжнародні договори, підписані Україною як з окремими державами, так і багатосторонні угоди (Нью-Йоркська конвенція 1956 року), роблять можливим розшук та стягнення аліментів з іноземців. Цими угодами встановлюється, що кожна зі сторін, які їх підписали, надає допомогу в розшуку боржника-аліментника, а після того, як буде встановлено його місце знаходження, допомагає стягнути аліменти. Для цього треба підготувати необхідні документи, подати потрібне клопотання для того, щоб стягнути аліменти з іноземця.

Судовий порядок стягнення аліментів з іноземця

Аліменти з іноземного громадянина призначаються лише в судовому порядку. Позов можна подати до українського суду або до суду тієї держави, звідки приїхав боржник.

Аліменти на дитину 2021 // Зразок заяви в Суд // Юридична консультаціяАліменти на дитину 2021 // Зразок заяви в Суд // Юридична консультація

Якщо отримати рішення можливо лише в іноземному суді, то всі необхідні документи за допомогою наших адвокатів подаються через Міністерство юстиції України до компетентних органів країни боржника. Там суд приймає рішення та відкриває процедуру стягнення. Клопотання підписує позивач та додає до нього заяву про стягнення аліментів, у якій міститься:

  • анкетні дані відповідача: повне ім’я, дата народження, громадянство. Якщо позивачеві відомо, треба вказати адресу, де мешкає боржник впродовж останніх п’яти років. Також непогано було б написати про те, чим займається відповідач та вказати його місце роботи. Крім того, бажано додати його фотографію;
  • відомості про фінансовий стан та сімейні обставини відповідача, зокрема інформацію про те, яке майно йому може належати;
  • відомості про матеріальне становище та сімейні обставини позивача (заявника), включаючи документ про розмір доходів;
  • завірену копію документу, який підтверджує спорідненість між боржником та дитиною, на користь якої потрібно стягнути аліменти з батька-іноземця (наприклад, дитяче свідоцтво про народження, встановлення батьківства за рішенням суду тощо);
  • фотографію позивача;
  • будь-яку інформацію на розсуд заявника, яка може допомогти встановити місце знаходження відповідача (боржника).

Якщо в заявника вже є рішення українського суду, яке набрало чинності, і потрібно домогтися тільки його виконання за кордоном, то також через органи Міністерства юстиції України подають заяву з проханням визнати та виконати судове рішення, до неї додають оформлену судом копію рішення, довідка з суду про те, що рішення вже набрало чинності. Якщо відповідач був відсутнім у засіданні, суд повинен надати підтвердження того, що відповідачеві належним чином повідомили дату та місце судового засідання. Необхідно зробити офіційні переклади мовою країни, де повинно бути виконано рішення.

Більш детальну інформацію та допомогу Вам зможуть надати наші адвокати, які вже мають досвід стягнення аліментів з громадянина США, Німеччини, Російської Федерації, Індії.

Зразки документів

Зразок позовної заяви про стягнення аліментів

Кількість переглядів: 7,065

Отримайте відповіді від адвоката

Україна, Київ, Печерськ, вул. Болсуновська, 13-15
IQ Business Center ("метро Дружби Народів")

Корисні матеріали