07:00 - 22:00

Правила розірвання шлюбу без згоди одного з подружжя

Працюємо через систему "Електронний суд", економлячи Ваші гроші та час

Подаємо заяву про розлучення в день Вашого звернення до нас

Развод в одностороннем порядке

Зміст:
Розлучення без згоди одного з подружжя
Права подружжя при розлученні
Зразки документів

Проблема розлучення в односторонньому порядку, як правило, виникає, коли хтось із подружжя заперечує проти продовження сімейних стосунків, а інший або не дає дозволу на розлучення, або відсутній (наприклад, не проживає з родиною з будь-якої причини). Говорячи про те, як розлучитися з чоловіком без його згоди, слід враховувати те, що таке одностороннє розлучення є здійсненним винятково на підставі судового рішення, а отже, тому з подружжя, хто бажає розлучитися, необхідно йти до суду.

 

Розлучення без згоди одного з подружжя

В ситуації, яка вимагає припинення шлюбу без згоди іншого з подружжя, перше, з чого необхідно почати — підготувати позовну заяву на припинення шлюбу в односторонньому порядку, та подати її до суду. Заяву можна підготувати самостійно, користуючись онлайн-ресурсами. Однак, якщо один із подружжя не погоджується припиняти сімейні стосунки, то до складання позовної заяви треба поставитися серйозно і для цього краще звернутися за консультацією до адвоката з розлучень.

Розірвання шлюбу в односторонньому порядку проходить за такою процедурою. Той із подружжя, який наполягає на розлученні, подає до суду позовну заяву, складену згідно з правилами, передбаченими Сімейним кодексом України та Цивільним процесуальним кодексом України. Слід пам’ятати, що в законодавстві передбачені деякі умови, які роблять подачу позову про розірвання шлюбу неможливою. Ці умови передбачені статтею 110 Сімейного кодексу України (далі — СКУ). Не можна подати позов про розірвання шлюбу, поки дружина вагітна, а також до того часу, коли дитині виповниться один рік, хоча з цих правил та умов є свої винятки.

Одним з головних положень позовної заяви на розірвання шлюбу без згоди одного з подружжя являються причини звернення позивача до суду. Чим більш вагомими вони є, тим легше буде переконати суддю у необхідності розлучення в односторонньому порядку. Саме суд на підставі статті 112 СКУ з’ясовує, якими являються фактичні стосунки між подружжям, встановлює реальні причини звернення з позовом про розірвання шлюбу, розглядає інші питання, пов’язані із заявою на розлучення в односторонньому порядку.

Адвокат про розірвання шлюбу через суд // Заява на розірвання шлюбуАдвокат про розірвання шлюбу через суд // Заява на розірвання шлюбу

У підсумку, суд прийме рішення про припинення шлюбних стосунків, якщо встановить, що подальше життя сторін в майбутньому як сімейної пари, а також збереження такого шлюбу суперечитиме їх інтересам, або інтересам їх дітей.

Цивільним процесуальним кодексом України визначено, як відбувається розлучення в односторонньому порядку, як необхідно складати позовну заяву, які документи та письмові докази до нього слід додати, яких свідків можна запросити. Позов, як правило, може бути поданий до суду за місцем реєстрації відповідача, однак у певних випадках закон наділяє позивача правом обирати, до якого суду йому звернутися. Крім того, подача позову про розірвання шлюбу обкладається судовим збором. Якщо відповідач намагається затягнути процес, не з’явившись на судові засідання, то суддя може прийняти заочне рішення про розлучення, якщо вважатиме, що позивач належним чином переконав суд у необхідності прийняття такого рішення.

У тому випадку, якщо чоловік (дружина) не погоджується з рішенням суду про припинення шлюбних відносин, законодавство надає йому право звернутися до апеляційного суду та оскаржити це рішення. Якщо ж апеляційний суд підтвердить законність прийнятого рішення, воно вступить у законну силу, і шлюб з цього моменту буде офіційно припинений.

Права подружжя при розлученні

У процесі судового розгляду справи про припинення шлюбу в односторонньому порядку чоловік та дружина мають однаковий обсяг прав, що гарантується Сімейним кодексом України та Цивільним процесуальним кодексом України. Судовий процес передбачає рівність у правах як позивача, так і відповідача. Тому докази, наведені в процесі слухання справи в суді, можуть переконати суд не розривати шлюб своїм рішенням, а зберегти родину.

Зразки документів розірвання шлюбу без згоди одного з подружжя

Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу

Кількість переглядів: 35,365

Отримайте відповіді від адвоката

Україна, Київ, Печерськ, вул. Болсуновська, 13-15
IQ Business Center ("метро Дружби Народів")

Корисні матеріали