07:00 - 22:00

Правила розлучення за взаємною згодою

Працюємо через систему "Електронний суд", економлячи Ваші гроші та час

Подаємо заяву про розлучення в день Вашого звернення до нас

Развод по обоюдному согласию

Зміст:
Процедура розлучення за взаємною згодою
Які документи потрібні для розлучення за взаємною згодою
Зразки документів

Розлучення подружжя може супроводжуватися тривалими судовими розглядами, суперечками, взаємними звинуваченнями, а може й відбуватися в абсолютно спокійних обставинах, без суперечок та сварок. Для того, щоб усе проходило мирно, необхідні спільно прийняте рішення та згода обох на розлучення. В будь-якому випадку, бажано на початку проконсультуватися з нашим адвокатом по розлученню в Україні.

Адвокат про розірвання шлюбу через суд // Заява на розірвання шлюбуАдвокат про розірвання шлюбу через суд // Заява на розірвання шлюбу

У тій ситуації, коли між чоловіком і дружиною досягнуто згоду розлучитися за доброю волею, вони можуть звернутися із заявою на розлучення за взаємною згодою до органів держреєстрації цивільного стану або до судових органів.

Те, до якого органу вони подаватимуть цю заяву, залежатиме тільки від одного чинника: чи є в цій родині неповнолітні діти. Якщо подружжя є батьками неповнолітніх дітей, то розлучитися добровільно вони зможуть тільки через суд. Зараз ми говоримо про подачу до суду спільної заяви подружжя про припинення їх шлюбу. Якщо йдеться про родину, яка ще не встигла завести дітей, або в якій діти вже досягли повноліття, то за наявності взаємної згоди на розірвання шлюбу, таке подружжя може звернутися зі спільною заявою до РАЦСу. Про те, як усе зробити правильно та витримати всі необхідні процедури, поговоримо нижче.

Процедура розлучення за взаємною згодою

Терміни розірвання шлюбу за взаємною згодою чітко визначені законодавством. Розлучення за взаємною згодою можна оформити за один місяць. Якщо говорити про розлучення за спільною згодою пари без дітей, то місячний термін починається з тієї дати, коли було зафіксовано спільне звернення подружжя із заявою до РАЦСу. А розлучення за взаємною згодою пари з дітьми відбувається через місяць, починаючи від дати розгляду судом поданої заяви, після чого суддя, який розглядає заяву, своїм рішенням зафіксує факт розірвання шлюбу. У кожному з описаних вище випадків, якщо обидва з подружжя, або будь-хто з них, змінить своє рішення та передумає розлучатися, заяву можна відкликати до закінчення місячного терміну, про який ми говорили вище.

Правила, встановлені законодавством, дозволяють подати заяву про розлучення за взаємною згодою до РАЦСу, до якого відноситься будинок, де мешкає (або зареєстрований) хтось один із подружньої пари, якщо вони проживають окремо або зареєстровані за різними адресами, або до РАЦСу, який знаходиться за місцем проживання або реєстрації обох. Аналогічні умови діють і під час подачі подружжям спільної заяви до суду.

Заяву про розлучення за взаємною згодою пари з дітьми суд розглядає за особливою процедурою, яка в законі має назву окремого провадження. Це означає, що в судовому процесі подружжя знаходиться не по різні боки барикад, як це відбувається в позовному провадженні, не доводять будь-що суду та один одному, а лише підтверджують у суді своє спільне рішення та бажання розірвати сімейні стосунки за їх обопільною добровільною згодою.

Які документи потрібні для розлучення за взаємною згодою

Розмір та склад переліку документації, необхідної для оформлення процедури розлучення за обопільною подружньою згодою, знаходиться у прямій залежності від того, який орган розглядатиме заяву про розлучення за взаємною згодою, тобто, чи буде це звернення із заявою до органів РАЦС, або ж подружжя звернеться із нею до суду.

До РАЦСу необхідно подати:

  • заповнену за встановленою Мін’юстом України формою заяву, підписану обома з подружжя;
  • оригінал квитанції, яка підтверджує сплату держмита;
  • оригінал свідоцтва про шлюб.

До судової канцелярії необхідно подавати:

  • безпосередньо саму підписану обома з подружжя спільну заяву про розірвання шлюбу в судовому порядку;
  • підписаний подружжям договір, в якому визначено, з ким проживатиме дитина після розлучення, яким чином інший з батьків братиме участь в її утриманні, а також яким чином він зможе реалізовувати свої права на особисте виховання дитини (дітей);
  • копію шлюбного свідоцтва;
  • копію свідоцтва про народження кожної дитини;
  • якщо додається договір, який встановлює розмір аліментів, то він повинен бути завірений нотаріусом (детальніше у статті “Як подати на аліменти?”);
  • оригінал квитанції, що підтверджує сплату судового збору.

Зразки документів

Зразок спільної заяви на розірвання шлюбу

Кількість переглядів: 28,736

Отримайте відповіді від адвоката

Україна, Київ, Печерськ, вул. Болсуновська, 13-15
IQ Business Center ("метро Дружби Народів")

Корисні матеріали