07:00 - 22:00

Збільшення розміру аліментів

Працюємо через систему "Електронний суд", економлячи Ваші гроші та час

Подаємо заяву про розлучення в день Вашого звернення до нас

Каким образом увеличить размер алиментов

Зміст:
Як можна збільшити аліменти
Підстави для збільшення розміру аліментів
Приблизний перелік необхідних документів
Зразки документів

Збільшення розміру аліментів на утримання дитини є можливим та потрібним. Обов’язковою умовою для цього є наявність певних обставин, з настанням яких значно зросли матеріальні витрати на задоволення потреб дітей.

Як можна збільшити аліменти

Для багатьох жінок, які виховують дітей без їх батьків, аліменти на утримання дитини мають велике значення. Наодинці впоратися з належним матеріальним забезпеченням своїх малюків буває дуже непросто. На жаль, зростання цін на товари першої необхідності непропорційно випереджає зростання заробітних плат та похідних від них соціальних виплат. У цих умовах дуже важливою є інформація про те, чи можна збільшити аліменти, та яким буде порядок дій для досягнення бажаного результату.

Аліменти на дитину 2021 // Зразок заяви в Суд // Юридична консультаціяАліменти на дитину 2021 // Зразок заяви в Суд // Юридична консультація

По-перше, чинне сімейне законодавство України дійсно передбачає можливість зміни розміру аліментів.

По-друге, обов’язковою умовою настання такої можливості являються певні обставини, а саме:

  • погіршення матеріального становища матері та дитини: непорівнянне з розмірами аліментів матеріальний добробут батька-аліментника;
  • зміни сімейного положення, як отримувача, так і платника аліментів;
  • збільшення кількості непрацездатних осіб, які знаходяться на утриманні матері;
  • погіршення здоров’я дитини, що потребує значних витрат на лікування;
  • обставини з особистого життя дитини, внаслідок яких з’явилися додаткові потреби (навчання, заняття спортом, гастролі тощо).

Перелік обставин не є повним. Сенс усіх цих обставин зводитися до того, що в отримувача аліментів з’явилися інші витрати, пов’язані з утриманням дитини, а у платника з’явилися інші фінансові можливості, або хоча б не зникли колишні можливості матеріально підтримувати свого нащадка. Якщо у вас виникла хоча б одна з вищенаведених обставин, можна сміливо братися за справу.

 

Спочатку треба підрахувати, на яку прибавку до аліментів можна претендувати.

 

1. Якщо ви в якості щомісячної фінансової допомоги отримуєте від батька дитини фіксовану суму грошей, то вам слід знати, що в липні 2017 р. набрали чинності зміни до законодавства про посилення матеріальних прав дитини. Відповідно до прийнятих нововведень, аліменти в твердій грошовій сумі не можуть встановллюватися менше, ніж 50% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. Іншими словами, станом на 01 січня 2018 року розмір аліментів на дітей віком до шести років не повинен бут менше ніж 746 гривень, а на дітей від шести років і старше, мінімальна планка складає 930 гривень. До речі, фіксовані суми аліментів згідно з законом підлягають індексації, але на жаль, на практиці ця норма не працює.

2. Оскільки аліменти у фіксованій грошовій сумі призначаються для особи, що не має постійного прибутку, то й розраховувати на вагоме збільшення розміру аліментів не варто. Зовсім інша справа, якщо у вас є документальний доказ того, що колишній чоловік знайшов постійну роботу та отримує велику зарплату. Тоді є сенс звернутися до суду та вимагати встановити аліментні виплати у вигляді частки від заробітку платника. В цьому випадку законодавчо закріплюються наступні мінімальні розміри часток:

  1. на одну дитину — 1/4;
  2. на двох дітей — 1/3;
  3. на трьох дітей та більше — 1/2 від усіх видів заробітку аліментника.

Висновок. Незалежно від кількості дітей, що залишені одним з батьків у попередніх шлюбах, мінімальний розмір аліментів не може бути нижче 1/4 частки від його доходів або половини офіційно встановленого прожиткового мінімуму на одну дитину, а максимум, у будь-якому випадку, не може перевищувати половину всіх прибутків платника.

Підстави для збільшення розміру аліментів

Отже, якщо розмір отримуваних аліментів не влаштовує їх отримувача, слід зайнятися підготовкою судового позову. Його сутність повинна полягати в тому, що чинний розмір аліментів уже не здатний задовольнити зростаючи потреби в матеріальному забезпеченні дитини. А у відповідача як раз з’явилися додаткові можливості збільшити розмір виплат, однак добровільно він цього робити не бажає. До речі, перед складанням позову можна запропонувати колишньому чоловікові добровільно збільшити виплати, тоді проблема вирішиться від самого початку. Однак, звісно, це малоймовірний сценарій, отже треба далі готуватися до судових баталій.

Щоб мати високі шанси на успіх, необхідно чітко розібратися, які є підстави для збільшення розміру аліментів. Найбільш відомими з них були вищенаведені. Але сам факт їх наявності — це тільки половина справи. Важливо, щоб у матеріалах, залучених до позову, містилися документальні докази, оформлені належним чином. І саме тут без адвоката по сімейних справах вам не обійтися. Користуючись наданими чинним законодавством повноваженнями, адвокат вправі вимагати всякого роду довідки, виписки, іншу інформацію, яку йому зобов’язані видати. Позивачеві, як фізичній особі, зробити це буде набагато складніше.

Приблизний перелік необхідних документів

При визначенні суду, який зможе відновити справедливість, заявник повинен знати, що за загальним правилом звертатися треба до суду за місцем проживання (реєстрації) відповідача. Однак у випадках захисту прав дітей, у тому числі на гідне матеріальне забезпечення, позовну заяву можна подавати до місцевого суду за місцем фактичного мешкання позивача.

Приблизний перелік документів, які необхідно надати до суду для збільшення розміру належних дитині аліментів виглядає наступним чином:

  • Позовна заява в трьох примірниках. Складається у вільній формі, державною мовою та з додержанням вимог цивільного законодавства.
  • Копія та оригінал (тільки пред’явити) паспорту, або іншого документу, що посвідчує особу заявника.
  • Копії свідоцтва про шлюб та розлучення.
  • Копії свідоцтв про народження дітей.
  • Рішення суду про встановлення аліментів, або батьківський договір про розмір та порядок їх виплати.
  • Довідка про склад сім’ї.
  • Довідка про доходи заявника.
  • Квитанція про сплату держмита (мізерна сума).
  • Документи, що підтверджують наявність обставин, які стали підставою для звернення (медичний висновок, довідки, рахунки, тощо).

Для того, щоб суд взяв їх до уваги, усі документи повинні бути оформлені належним чином та містити в собі необхідні реквізити (підписи, печатки тощо). При подачі подібного роду заяв закон звільняє позивача від сплати судового збору. Отже, не варто посилатися на відсутність коштів на те, щоб судитися. Треба думати, перш за все, про інтереси своїх дітей, і рішуче домагатися справедливості.

Зразки документів

Зразок позовної заяви про зміну розміру аліментів

Кількість переглядів: 10,173

Отримайте відповіді від адвоката

Україна, Київ, Печерськ, вул. Болсуновська, 13-15
IQ Business Center ("метро Дружби Народів")

Корисні матеріали