
Те як почувається чоловік після розлучення, дуже схоже з переживанням втрати, смерті рідної людини. А з цієї причини розлучення з дружиною підпорядковується деяким психологічним законам, властивим переживання втрати. На думку психологів дуже важливо успішно пройти всі труднощі, і цілком можливо що в майбутньому чоловік після розлучення все-таки зможе створити нові відносини, пройшовши через усі «складності» холостяцького життя.
Як поводиться чоловік після розлучення?
Заперечення – є першою реакцією чоловіка на розлучення. Небажання вірити в те, що відбувається. Деякі чоловіки повністю впевнені, що дружина незабаром припинить злитися, ображатися, заспокоїться і знову повернеться до чоловіка і вони будуть жити, як і раніше. Дуже часто розлучення очима чоловіків просто неможливий. Розставання для нього – це просто якесь тимчасове ускладнення в звичних відносинах. Але щоб чоловік припинив заперечувати факт розлучення, має пройти якийсь час.
Образа і гнів – такі негативні емоції приходять на зміну факту неприйняття ситуації. На даному етапі людина стикається з дуже сильним душевним болем, переживаннями, здивуванням ситуації, чому так вийшло і як дружина могла так вчинити. У цей момент важливо уникати необдуманих вчинків – не захопитися вживанням алкоголю або наркотиків чи намагатися помститися колишній дружині. Щоб «піти» від поганих вчинків і думок рекомендуємо зануритися в роботу і хобі або зайнятися новим видом спорту. Можливо таким чином ви зможете підняти свою самооцінку і відволіктися від негативних думок.
Як чоловіку побороти депресію після розлучення?
Багато чоловіків задаються таким важливим питанням, як вийти з депресії після розлучення. Адже в такому стані чоловік може «застрягти» на дуже довгий час, або ж зіпсує життя не тільки собі, а й оточуючим його людям. Необхідно відпустити свої негативні почуття, страхи, образи, роздратування. Нерідко розлучений чоловік піддається депресії. Але долають її всі по – різному, хтось простіше, а деякі досить складно. Чоловік, який прийняв рішення розлучитися з надією на свободу, з часом починає відчувати розчарування від отриманої ціною краху шлюбу свободи. Якщо в сім’ї є діти, то ситуація ще більше ускладнюється.
Через велику кількість часу до людини приходить тверда переконаність, що змінити що-небудь в даній ситуації вже не можна – людина нарешті приймає реальність. Більшість чоловіків змінюють звичну для себе систему переконань і цінностей. Саме після проходження цього складного етапу починається відновлення до нормального життя. З’являються нові знайомі, хобі та ставляться нові життєві цілі і неухильне прагнення до них.
Що ж робити чоловіку, від якого пішла дружина?
Психологія чоловіка, від якого пішла дружина, влаштована таким чином, що йому необхідно відчути себе господарем становища. Прагніть змінити своє життя, поставте головною метою знаходження своєї власної нової стежки на щастя.
Ще кілька рекомендацій про те, як вийти з депресії після розлучення. Міняйте свій образ мислення. Не зациклюйтеся на колишній дружині. Не слід мучити себе спогадами, про колишнє життя. Краще думайте про свої перспективи в майбутньому. Це досить складно, особливо на самому початку. Можливо, саме ці думки дозволять вам втілити мрії в реальність! Якщо спогади мучать вас, відволікайтеся на різноманітні справи, такі як робота, друзі, родичі або заняття спортом. Займіть себе справами і у вас не буде часу для негативних думок. По можливості більше подорожуйте, відвідуйте нові країни. І в такій ситуації нові відчуття обов’язково створять безліч позитивних думок. І у вас з’явитися можливість відсунути минуле і зосередитися на успішному майбутньому. Дивіться вперед.
Пам’ятайте: людина, яка продовжує жити в минулому, практично не має майбутнього, тому що не може створити зримий образ навіть в уяві. Але це зовсім не означає, що малюючи собі картинки, ви неодмінно перетворите їх у реальність. Але це – шанс забути про минуле назавжди та створити успішне майбутнє завдяки своїм зусиллям і наполегливості. Адже дуже часто, на перший погляд негативні ситуації, відкривають шлях до чогось нового.
Читайте також:
Позбавлення батьківських прав Україна
Як швидко розлучитися в Україні