07:00 - 22:00

Процедура розлучення в Україні

Працюємо через систему "Електронний суд", економлячи Ваші гроші та час

Подаємо заяву про розлучення в день Вашого звернення до нас

Бракоразводный процесс

За даними статистики, в Україні близько 40% укладених шлюбів з часом розпадаються. І хоча розлучення в наш час вже не сприймається як сімейна трагедія, численні сім’ї, що знаходяться на межі руйнування, здебільшого не знають відповіді на питання, пов’язані з розлученням в Україні. Якщо ви читаєте ці рядки, отже і вам необхідно дізнатися про основні законодавчі моменти шлюборозлучного процесу. Ми із задоволенням допоможемо вам. Згідно Сімейного Кодексу України, розлучення можна оформити в органах РАЦСу або в місцевих судах.

Розлучення Онлайн // Заява на розірвання шлюбу через судРозлучення Онлайн // Заява на розірвання шлюбу через суд

В яких випадках можна розлучитися через РАЦС

Оформити розлучення через РАЦС можна у чітко визначених випадках. Загальна характерна риса дозволених випадків полягає в тому, що прийняття рішення про розлучення супроводжується взаємним волевиявленням сторін та відсутністю ризику утисків прав будь-кого з подружжя. Отже, якщо чоловік (дружина) ваше рішення про розлучення підтримує, вам дозволяється розлучитися у РАЦСі. Однак є ще одна умова — в сім’ї не повинно бути спільних дітей, які не досягли повноліття. Права маленьких громадян при розлученні батьків може захистити тільки суд.

Розлучення Онлайн // Заява на розірвання шлюбу через судРозлучення Онлайн // Заява на розірвання шлюбу через суд

Коли за розлученням потрібно звертатися до Феміди

Винятково у судовій залі повинні розглядатися питання щодо розірвання стосунків у сім’ях, які мають дітей. Це пояснюється тим, що саме суд є уповноваженим для того, щоб з’ясувати, наскільки неминучим є розлучення у сім’ях із дітьми.
Якщо ваш чоловік не заперечує проти того, щоб розійтися, то перед тим, як заявляти про розлучення, вам необхідно буде скласти аліментний договір. Цей документ у майбутньому стане правовою підставою взаємовідносин з дітьми того з подружжя, який залишається сам. В цьому договорі за допомогою юриста ви повинні визначити всі основні моменти, пов’язані з виплатою аліментів на утримання кожної дитини, а також обумовити ступінь участі чоловіка у вихованні ваших спільних дітей. Аліментний договір підлягає обов’язковому нотаріальному засвідченню та подається до суду разом із заявою про розірвання шлюбу.
У судовому порядку також розривають шлюб, у якому один із подружжя не бажає надавати свою згоду на це. При цьому наявність або відсутність у подружжя дітей не має жодного значення. У таких випадках суд повинен встановити, якими є справжні стосунки подружжя, а також з’ясувати реальні причини розірвання шлюбу. Рішення про розлучення суд прийме після того, як буде встановлено, що подальше перебування в шлюбі суперечить інтересам хоча б одного з них, або ж інтересам дітей.

За який строк можна розлучитися в Україні

Часто рішення про розлучання приймаються імпульсивно, під впливом кризових або стресових ситуацій, що раптово виникли у родині. З часом ви або ваш чоловік (дружина) можете пошкодувати про те, що не поміркувавши, прийняли занадто поспішне рішення про розірвання шлюбу. Для того, щоб убезпечити вас від подібних ситуацій, Закон передбачає обов’язковий термін для примирення сторін. У РАЦСі він складає лише один місяць, а в суді можуть дати поміркувати від одного до шести місяців. Таким чином, мінімальні терміни розірвання шлюбу — один місяць.
За наявності супутніх спорів майнового характеру, розлучення через суд може затягнутися до одного року і більше. Саме тому сімейні юристи радять подавати позовну заяву на розлучення окремо від позову про розділ майна.

Як бути, якщо чоловік (дружина) не бажає розлучатися

Часто трапляється, що один з подружжя не підтримує рішення іншого розлучитися, і не надає своєї згоди. В таких випадках не треба впадати у відчай. Згода чоловіка в Україні не є обов’язковою для розірвання шлюбу.
Слід знати, що відповідно до норм міжнародного та вітчизняного права основним принципом подружнього життя є добровільність. Якщо хоча б один з подружжя не бажає надалі проживати у шлюбі, такий шлюб підлягає припиненню. Відмова у розлученні може розцінюватись як примус до подружнього життя, що являється неприпустимим.

Коли розлучатися заборонено

Закон встановлює категоричну заборону на розірвання шлюбу з ініціативи чоловіка, дружина якого вагітна або має дитину віком до 1 року. Винятковими є лише випадки, коли батьківство малого оскаржено в судовому порядку.

Як відбувається розлучення бездітного подружжя

Сім’ям, які не мають спільних дітей, дозволяється оформити припинення шлюбу шляхом подання спільної заяви до РАЦСу. За умови одночасного особистого відвідування РАЦСу, кожний з подружжя висловлює свою добровільну згоду, письмово підтверджуючи своє бажання розірвати стосунки. Через місяць, якщо подружжя не відкличе свою заяву, РАЦС розлучить вас і надасть відповідне свідоцтво. Якщо рішення про розлучення ваш чоловік не підтримує, позовну заяву про розірвання шлюбу треба подати до суду. У зв’язку з такою правовою позицією відповідача, вам потрібно запастися терпінням, тому що шлюборозлучний процес за відсутності згоди одного з подружжя може затягнутися на кілька місяців.

Як розлучитися, якщо в сім’ї є діти

Якщо родина має дітей, то перед розвалом сім’ї, перш за все треба ще раз усе обміркувати. А якщо змінювати своє рішення ви не збираєтесь, тоді відрізати минуле вам доведеться у залі суду.
Хід шлюборозлучного процесу в суді залежатиме від правової позиції вашого чоловіка. Якщо він надасть свою згоду на розірвання сімейних стосунків, то процедура розлучення триватиме лише один місяць. У випадку його протидії на вас чекає тривалий судовий розгляд, а рішення по справі може бути відкладене до кількох місяців. Допомога адвоката з розлучення може пришвидшити процедуру припинення подружніх стосунків.

Як стягнути аліменти та розділити майно при розлученні

Для того, щоб не допустити утисків прав дитини на належне утримання після припинення подружніх стосунків, слід домогтися стягнення аліментів. За наявності добровільної згоди чоловіка на подальше забезпечення власних дітей, необхідно укласти аліментний договір та засвідчити його в нотаріуса. Якщо ж чоловік не бажає добровільно брати участь у матеріальній підтримці власної дитини, вам необхідно буде окремо звернутися до суду із заявою на видачу судового наказу на стягнення аліментів на дитину.
Як свідчить наш досвід, процес розділу спільно нажитого майна може затягнутися на довгі місяці. Тому позовну заяву про розділ майна слід подавати окремо від позову про розлучення. Для того, щоб ваші інтереси під час розділу майна не постраждали, треба звернутися за допомогою до адвоката.

Які документі потрібні при розлученні

Для того, щоб розлучитися, необхідно подати до РАЦСу наступний список необхідних документів:

  • свідоцтво про шлюб (оригінал або дублікат);
  • паспорта подружжя;
  • спільна заява.

У випадку, якщо рішення прийматиметься в суді, додатково надається:

  1. позовна заява;
  2. свідоцтво про народження дітей;
  3. аліментний договір тощо.

Який документ підтверджує розірвання шлюбу

Кінцевим офіційним документом, що підтверджує факт розірвання сімейних стосунків, є свідоцтво про розлучення, видане РАЦСом. Якщо розглядом цього питання займався суд, в таких випадках саме судове рішення слугуватиме підтвердженням звільнення.

Є питання? Залишіть заявку. Ми оперативно зв’яжемося з вами та все обговоримо у телефонному режимі

Зразки документів

Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу
Зразок спільної заяви на розірвання шлюбу

Кількість переглядів: 137,127

Отримайте відповіді від адвоката

Україна, Київ, Печерськ, вул. Болсуновська, 13-15
IQ Business Center ("метро Дружби Народів")
  • Аня

    Чи можливе розврвання шлюбу за коротший термін ніж місяць за згодою подружжя?

    • Юрий Куприй

      Доброго дня, Анна!
      Самий короткий строк це місяць (через ЗАГС). Якщо є діти – то потрібно через суд розривати шлюб.
      Якщо наша компанія іще чимось зможе Вам допомогти – будь-ласка – замовте дзвінок на сайті і ми допоможемо в вирішенні Вашого питання.

Комментарии для сайта Cackle

Корисні матеріали