07:00 - 22:00

Оспорювання батьківства

Працюємо через систему "Електронний суд", економлячи Ваші гроші та час

Подаємо заяву про розлучення в день Вашого звернення до нас

Оспаривание отцовства
Все про послуги Адвоката в УкраїніВсе про послуги Адвоката в Україні

Зміст:
Предмет оспорювання
Подача судового позову
Оспорювання материнства

Багато чоловіків, рухомі людським інстинктом продовження роду, мріють про те, щоб хтось рідний та близький називав його батьком. Але, на жаль, не всі з них настільки трепетно ставляться до поняття батьківства, коли виникають життєві обставини, які змушують чоловіка засумніватися в тому, чи насправді він є біологічним батьком для свого нащадка. Серед цих обставин найбільш розповсюдженим є з’ясування стосунків між подружжям, яке спровоковано наявністю доказів подружньої зради. Також нерідко оспорювання батьківства зумовлено вирішенням майнових питань, пов’язаних зі спадком.

Предмет оспорювання батьківства

В юридичному понятті батьком дитини є особа чоловічої статі, найменування якої записано у відповідній графі при проведенні реєстрації актового запису про народження дитини. Як правило, такі відомості вносяться зі слів матері й саме вони являються предметом оспорювання зацікавленою особою.

Оскаржити факт батьківства можна лише після того, як малюк з’явився на світ, а після досягнення ним повноліття закон такої можливості не передбачає взагалі. При цьому строк позовної давності не застосовується.

Подача судового позову

Позов про виключення запису про особу як про батька дитини слід надати до суду за місцем мешкання відповідача, тобто матері дитини. До позовної заяви додаються документи та інші матеріали, які, на думку позивача, можуть слугувати доказами на користь його вимог. Основним аргументом при прийнятті рішення є результат генетичної експертизи, яка може підтвердити або спростувати кровну спорідненість між татом та нащадком. Якщо особа, яка заперечує своє батьківство в суді, померла до винесення рішення, її позовні вимоги можуть підтримати спадкоємці.

Не мають права сумніватися в своїй спорідненості особи, яким на момент внесення запису про батьківство було відомо, що вони не являються рідними, а також ті чоловіки, які наважилися на штучне запліднення.

Право на оспорювання батьківства своєї дитини належить і матері. Однак у цьому випадку питання буде актуальним тільки тоді, коли знайдеться інший чоловік, який бажає називати себе татом, причому статися це може тільки впродовж одного року після реєстрації народження малюка.

Оспорювання материнства

Не менш делікатною є ситуація, коли в житті матері та дитини раптом з’являється інша жінка, яка теж пред’являє претензії на це високе звання.

Згідно з законом, з моменту, коли жінка дізналася, що доводиться матір’ю саме тієї дитини, яку вважає своєю, повинно минути часу не більше одного року. По закінченню цього терміну, позови про визнання материнства залишаються судами без задоволення. Не допускається оспорювання материнства жінкою, яка в установленому порядку наважилася виносити чужого малюка, зачатого іншим подружжям із застосуванням сучасних репродуктивних технологій.

Слід відзначити, що розгляд судових позовів щодо оскарження батьківства або материнства супроводжуються досить складними та специфічними юридичними моментами, які вимагають обов’язкової участі адвокатів, що спеціалізуються на веденні сімейних справ.

Кількість переглядів: 3,212

Отримайте відповіді від адвоката

Україна, Київ, Печерськ, вул. Болсуновська, 13-15
IQ Business Center ("метро Дружби Народів")

Корисні матеріали