
Якщо батько вашої дитини живе за кордоном, для стягнення з нього виплат застосовують норми міжнародних договорів та конвенцій:
http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/995_425
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1390-06
В цій статті йдеться про стягнення аліментів за кордоном як з громадян України, що проживають та працюють за кордоном, які виїхали туди на постійне проживання, так і з іноземців.
В багатьох іноземних державах аліменти стягуються не тільки з заробітної плати, але й з допомоги по безробіттю.
Для того, щоб відсудити аліменти з-за кордону, слід підготувати позовну заяву, в якій бажано написати, де мешкає боржник, розмір його заробітної плати, відомості про майно або інші доходи, суму, яку ви хочете відсудити на щомісячне утримання дитини.

Згідно з правилами підсудності, які є чинними в Україні, позивач при подачі до суду позову про аліменти, вправі подавати його за місцем свого проживання. Саме тому заяву до суду можна подати як у нашій країні, так і в тій країні, де проживає боржник, якщо інше не вказано в міжнародній угоді.
Рішення суду нашої країни можна подавати до міністерства юстиції України в тій області, в якій ви мешкаєте, та в м. Київ. Воно повинно бути перекладено мовою країни, до якої надсилається. Мін’юст сам у місячний термін повинен перенаправити ваші документи до тієї країни, в якій знаходиться боржник. Державні органи іншої країни впродовж цього терміну зобов’язані розшукати боржника та прийняти відповідне рішення про перенаправлення вам грошей на утримання дитини. По закінченню місяця радимо особисто навідатися до органів мін’юсту та дізнатися долю свого звернення. Можливо, доведеться додатково принести документи, або виправити неточності.
Зразки документів
Зразок позовної заяви про стягнення аліментів