
Зміст:
Що сказати чоловікові при розлученні
Як вести себе при розлученні з чоловіком
Як вести себе з колишнім чоловіком після розлучення
Рішення про розлучення дається нелегко. Перед скоєнням цього вчинку довго обмірковують і аналізують аргументи за і проти. Але навіть якщо жінка остаточно вирішила розлучитися, сказати про це чоловікові дуже важко. Це величезна відповідальність і усвідомлення заподіяння болю близькій людині.
ЩО СКАЗАТИ ЧОЛОВІКОВІ ПРИ РОЗЛУЧЕННі
Для важкої розмови про майбутнє розлучення потрібно проявити максимум делікатності, тактовності й терпіння. Реакція чоловіка може бути непередбачуваною. Тому ви повинні заздалегідь внутрішньо налаштуватися та обдумати деталі, як повідомити чоловікові про розлучення. Так, як ваше рішення вже прийнято, не слід змінювати його під впливом можливих сліз, криків, прохань. Якщо ви занадто нервуєте і боїтеся майбутнього пояснення, можна прийняти заспокійливе зі слабкою дією.
«Східна мудрість говорить: щоб зрозуміти, яка людина перебуває з тобою, з ним потрібно розлучитися. Розлучаючись, він покаже справжнє обличчя ».
Перед тим, як почати розмову, слід продумати питання, які задасть чоловік, дізнавшись про ваш намір. За час, що минув разом, ви добре знаєте його характер, тому зможете знайти слова, які допоможуть вам обом.
Перед тим, як поговорити про розірвання шлюбу, підготуйте відповіді на такі питання:
- Коли ви вирішили розлучитися? Бажано відповісти, що про можливе розставання ви довго думали, перш ніж зважитися. Можна вказати приблизні дати, пов’язані з якимись подіями, однак не можна звинувачувати чоловіка і перераховувати його промахи.
- Ви підете до іншого чоловіка? Щоб уникнути сцен ревнощів, скандалів, нападів гніву і можливої помсти, не потрібно розповідати про коханого, якщо він є. Факт зради боляче вдарить по самолюбству чоловіка.
- Яка причина розставання? Слід відповісти чесно, але в м’якій формі, без емоцій.
Для того, щоб підготувати до розлучення дружині, бажано поговорити про це в громадському місці – наприклад, в кафе. В такому випадку реакція буде більш стриманою.
Якщо ви не можете зважитися на відверту розмову, то можете викласти все в листі та відправити його на електронну пошту, коли чоловік буде у від’їзді. Таким чином негатив і гнів виллються, коли він буде далеко від вас, а після повернення емоції вляжуться.
ЯК Поводитися ПРИ розлучені З ЧОЛОВІКОМ?
Реалізуючи своє рішення про розірвання шлюбу, потрібно поводитися спокійно, зберігаючи гідність, неупередженість і не допускаючи емоційних сцен. Стримуйте своє бажання дорікнути партнера або зачепити його гідність. Чим більш гідною буде ваша поведінка, тим дружніші стануть ваші відносини після розлучення.
Найбільш правильно при спілкуванні щодо розлучення більше вживати слово «я», ніж «ти». Таким чином ви дасте чоловікові зрозуміти, що повністю усвідомлюєте провину перед ним в розпаданні відносин, а не перекладаєте відповідальність на нього.
Крім емоцій, в шлюборозлучному процесі важливе значення має розділ спільного майна. Для успішного результату процесу вам потрібна підтримка досвідченого адвоката по розлученню, який пояснить, як вчинити, щоб по можливості обидва не зазнали збитків.
Якщо у вас є дитина, не слід залучати її до з’ясування відносин. Потрібно зробити так, щоб вона не була присутня при обговоренні питань, пов’язаних з розірванням шлюбу. Поясніть чоловікові, що ви не станете перешкоджати його спілкуванню з дитиною, і він буде брати участь в її житті й вихованні.
І найважливіше – після початкових важких розмов слід дати час і можливість подумати, як жити далі.
Як Поводитися з колишнім чоловіком після розлучення?
Після розірвання шлюбу, який став для нього тягарем, бажано докласти зусиль, щоб не розлучитися ворогами.
Основні поради для жінок:
- Вибачте колишнього чоловіка і забудьте минулі образи.
- Якщо його характер буйний і непередбачуваний, потрібно забезпечити собі безпеку.
- Для свого спокою і захисту інтересів дитини оформляйте аліменти офіційно (як це правильно зробити читайте тут). Так ви не будете змушені часто спілкуватися з колишнім чоловіком.
- Не варто часто спілкуватися з ним, через те, що – це минулий життєвий етап.
- Не обмежуйте спілкування дитини з батьком.
Дотримуючись цих правил, ви не будете витрачати свою енергію на непотрібні з’ясування, і відношення не будуть зіпсовані.
Розірвання шлюбу завжди дуже болісний процес для обох, незалежно від того, хто був його ініціатором. Вам належить пройти через труднощі й випробування, однак якщо ви остаточно вирішили розлучитися, то не сумнівайтеся в його правильності, оскільки мова йде про ваше життя.