07:00 - 22:00

Як сказати дитині про розлучення

Працюємо через систему "Електронний суд", економлячи Ваші гроші та час

Подаємо заяву про розлучення в день Вашого звернення до нас

Отце, мать и сын

Зміст:

Як не травмувати дитину при розлученні
Як відповідати на питання дітей про розлучення
Дитина після розлучення

Рішення розлучитися завжди має вагомі підстави й вносить кардинальні зміни в життя кожного члена сім’ї. Ця новина може стати справжнім шоком для дітей і спровокувати серйозні негативні наслідки для незміцнілої психіки. Що сказати про це дитині?

Як не травмувати дитину при ролученні?

Дитина страждає не менше батьків від розлучення. Слід докласти всіх зусиль для того, щоб уберегти її від отримання психологічної травми. Якщо рішення прийнято остаточно, потрібно обов’язково сказати дітям про розлучення, оскільки рано чи пізно вони дізнаються про розлучення, і це буде ударом. Основна помилка – приховувати правду. Краще акуратно підготувати малюка і пояснити про труднощі між татом і мамою: «можливо, ми розлучимося, якщо не знайдемо іншого способу, але зробимо все можливе, щоб вирішити проблеми».

[Pullquote] «Розпад шлюбу – це розпад сім’ї, рішення про яке часто приймається втрьох». [/ Pullquote]

Ні в якому разі не можна залучати дітей у з’ясування стосунків, їм просто потрібно бути обізнаними про те, що відбувається в родині, без зайвих подробиць. Таким чином вони усвідомлюють, що потрібно відкрито обговорювати складності, а батьки не втратять дитячу довіру.

Часто діти відчувають почуття провини за розлучення батьків і вважають, що причина руйнування сім’ї – в поганій поведінці або навчанні. Необхідно бути уважними до дитячих переживань, і пояснити дитині, що її провини немає, а розлучаються дорослі тільки тому, що не можуть вирішити свої проблеми в стосунках. З ним потрібно частіше розмовляти, не допускаючи замикання в собі.

Можливі помилки:

  • Ховати проблему. – Зміни помітні, і обман про батькові довгі відрядження підриває почуття довіри й безпеки.
  • Багато подробиць, які не можуть бути зрозумілі.
  • Розпливчасті пояснення, відхід від головного.
  • Образа і звинувачення другого з батьків. – Дитячий осуд та образа буде спрямована на того, хто звинувачує.
  • Сварки в присутності сина або дочки зашкодять їх внутрішньому світу і психіці.
  • Пояснювати рішення про розлучення при інших членах сім’ї. – Краще попросити їх не говорити про це до того, як малюк дізнається все від тата з мамою.

Розпад сім’ї викликає сильний стрес, син або дочка потребують психологічної допомоги (підтримки). Слід частіше спілкуватися, разом грати або гуляти, спостерігаючи за їх реакцією і проявляючи делікатність.

ЯК ВІДПОВІДАТИ НА ЗАПИТАННЯ ДІТЕЙ ПРО РОЗЛУЧЕННЯ

Не варто боятися дитячих запитань. Головний принцип обговорення цієї неприємної теми – чесність. Якщо малюк запитує про причини та про те, як жити після розлучення, слід відповідати просто і щиро, навіть якщо ви самі розгублені. Якщо він не ставить питання, потрібно почекати їх виникнення, а не говорити про неминучість.

В першу чергу дитину хвилює найважливіше: з ким з батьків їй доведеться розлучитися. Для неї дуже важливо відкрито і чесно обговорювати проблему. Якщо ви не знаходите в собі сили зробити це, бажано скористатися послугами психолога.

На питання «чому батьки не живуть разом?» бажано дати таку відповідь, яка буде зрозуміла і не викличе негативної реакції. Наприклад, пояснити що причина розставання – часті сварки.

ДИТИНА ПІСЛЯ РОЗЛУЧЕННЯ

Розпадання сім’ї означає руйнування звичного оточення. Малюки відчувають втрату звичного місця у світі. Найчастіше вони вирішують помирити тата з мамою, всупереч їхнім сваркам.

Діти відчувають внутрішній конфлікт через зменшення спілкування з одним з батьків. Якщо батько пішов з сім’ї, малюк почуває свою провину в тому, що не живе з татом. Слід пояснити, що це нормально, якщо він хоче побути з татом.

Дитяча реакція на розставання батьків залежить від:

  • вік;
  • емоційна зрілість;
  • відносини з кожним з батьків;
  • хворобливість розставання;
  • чи мав малюк проблеми до розпаду сім’ї;
  • чи є близькі люди, крім тата з мамою, які допомагають пережити
  • критичний період.

У дошкільника може виникнути затримка в розвитку, молодший школяр усвідомлює, що сталося щось погане, але не розуміє подробиць. Думку підлітка бажано враховувати при вирішенні питання, з ким він залишиться. У будь-якому віці можлива депресія і спалахи гніву.

Максимальна делікатність в розмові з дітьми допоможе уникнути психологічної травми. Якщо ви будете уважні до дитячих почуттів, це допоможе пережити непростий період без наслідків.

Корисні матеріали:
Подати на аліменти в Україні
Розлучення при наявності дітей

Позбавлення батьківських прав

Кількість переглядів: 3,420

Отримайте відповіді від адвоката

Україна, Київ, Печерськ, вул. Болсуновська, 13-15
IQ Business Center ("метро Дружби Народів")