07:00 - 22:00

Як правильно розлучитися з дружиною в Україні?

Працюємо через систему "Електронний суд", економлячи Ваші гроші та час

Подаємо заяву про розлучення в день Вашого звернення до нас

развестись с женой

У кожній родині рано чи пізно настає криза, яку потрібно вміти пережити. Однак, на жаль, не завжди вдається подолати побутові труднощі, і тоді один з подружжя не витримує і пропонує розійтися. Другий може або погодитися на такий варіант, або спробувати врятувати сім’ю. Якщо компроміс не знайдено, єдиний вихід – розлучення. І в цій статті ми розглянемо, як розлучитися з дружиною в Україні.

Умови для розірвання шлюбу в судовому порядку

Для того щоб подати в суд, необхідні дві умови:

  • Наявність дітей, які не досягли повноліття.
  • Відсутність згоди другого з подружжя.

Розлучення з дружиною можна оформити двома способами:

  • Подати спільну заяву в судову інстанцію, де буде відображено згоду обох з подружжя.
  • Подати позов самостійно, якщо інший член подружжя проти.

Отже, ви вирішили розірвати відносини та навіть придумали, як сказати дружині про розлучення, але не знаєте, як відбувається цей процес в правовому полі? Тоді ця стаття буде вам корисна. Швидше за все вам знадобиться консультація хорошого юриста, проте всі основні моменти будуть описані нижче.

Розірвання шлюбу при взаємній згоді

Якщо чоловіка не влаштовує шлюб, то в його голові все частіше миготить думка: «Хочу розлучитися з дружиною!». Нерідко такі чоловіки з боязні заподіяти біль матері своїх дітей мовчать про це і продовжують жити в шлюбі, гризучи себе, і свою дружину. Однак насправді все може бути набагато простіше. Варто завжди бути чесним зі своїм партнером і відкрито говорити з ним про свої переживання – можливо, ваша дружина хоче розлучення не менше, ніж ви, і колишні почуття вже давно себе зжили.

Отже, якщо з’ясувалося, що ви обидва хочете стати вільними від шлюбу, то процедура розлучення буде максимально легкою і вам не потрібно буде багаторазово з’являтися на засіданнях. Однак для цього необхідно дотриматись певних правил.

ОТЖЕ, ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ РОЗЛУЧЕННЯ З ДРУЖИНОЮ?

До суду подається спільна заява про намір припинити шлюб.
Обов’язково додається договір письмово, де вказано місце проживання спільних дітей. Також обговорюються нюанси участі другого з батьків у вихованні дітей і забезпеченні їх життєвих умов. Якщо, наприклад, діти залишаються жити з мамою, то в договорі слід зазначити, що вона жодним чином не буде чинити перешкод для спілкування тата зі своїми спадкоємцями.
Сімейний кодекс України, а саме частина 3, стаття 160 говорить, що дитина, яка досягла віку 14 років, може самостійно визначити, з ким із батьків він хоче жити.

Питання виплати аліментів

Ви зважилися на розлучення з дружиною – що робити з матеріальною стороною питання? Адже дітям потрібно допомагати фінансово і бажано зафіксувати цей момент на папері. Як правильно розлучитися з дружиною, щоб залишитися з нею і дітьми в хороших відносинах?

Сімейний кодекс України, а саме частина 2, стаття 109 передбачає укладення між батьками договору про сплату аліментів та визначенні їх розміру на одного або більше дітей. Все це засвідчується нотаріусом і гарантує регулярні виплати грошових коштів батьком або матір’ю. При ухиленні від сплати з боржника сума буде стягуватися в примусовому порядку.

СКІЛЬКИ ЧАСУ ТРИВАЄ РОЗЛУЧЕННЯ З ДРУЖИНОЮ?

Як розлучитися з дружиною швидко і без зволікань? Як правило, цей процес триває не більше як місяць, але за умови обопільної згоди. При цьому протягом даного періоду можна передумати та забрати заяву. Але як розлучитися з дружиною, якщо вона проти? В такому випадку шлюборозлучний процес може затягнутися на місяці. При зверненні до кваліфікованого юриста можна істотно прискорити справу, або при необхідності його пригальмувати.

Не знаєте, як розлучитися з дружиною без її згоди? Запам’ятайте, що дружина ніяк не зможе вплинути на результат справи, якщо ви налаштовані рішуче. Хіба що затягнути процес.

ПІДГОТОВКА ДОКУМЕНТІВ

Навряд чи юрист підкаже вам, як розлучитися з дружиною без скандалу. Але ось з приводу пакету документів, який необхідно зібрати для суду, проконсультує від А до Я.

Перелік документів:

  • Позовна заява у 2-х примірниках.
  • Свідоцтво про шлюб (оригінал).
  • Паспорт позивача (копія).
  • Свідоцтва про народження дітей (копії).
  • Квитанція, що підтверджує сплату судового збору.

Складання грамотної позовної заяви краще довірити фахівцеві. Він докладно пояснить, як розлучитися з дружиною, якщо є дитина, а також при необхідності буде супроводжувати вас протягом усього судового процесу.

Коли не можна розлучитися з дружиною?

Перед тим як зважитися на розлучення з дружиною, слід вивчити питання про те, в яких випадках це зробити неможливо. Дане питання також закріплене на законодавчому рівні, тому доведеться слідувати букві закону. Отже, розлучення з дружиною неможлививе, якщо:

  • дружина вагітна;
  • вашій спільній дитині менше ніж рік.

Але і тут є винятки:

  • У свідоцтві про народження відсутні відомості про батька.
  • Протиправні дії, що застосовуються до другого чоловіка.
  • Визнання батьківства іншим чоловіком.

Перед тим як розлучитися з дружиною, якщо є діти, добре подумайте про те, що можна зробити для збереження сім’ї. Адже руйнувати завжди легше, ніж будувати. Якщо рішення про розлучення все ж прийнято, звертайтеся за допомогою до наших кваліфікованих юристів, і вони обов’язково вам допоможуть.

Кількість переглядів: 5,486

Отримайте відповіді від адвоката

Україна, Київ, Печерськ, вул. Болсуновська, 13-15
IQ Business Center ("метро Дружби Народів")