07:00 - 22:00

Як правильно розлучитися з чоловіком в Україні?

Працюємо через систему "Електронний суд", економлячи Ваші гроші та час

Подаємо заяву про розлучення в день Вашого звернення до нас

Як розлучитися з чоловіком

За останні кілька років число розлучень в Україні збільшилося. Все більша кількість подружніх пар приймає рішення почати шлюборозлучний процес. Він проходить простіше, якщо рішення спільне, а як бути, якщо це не так? Наприклад, як розлучитися з чоловіком, якщо він проти? Про це ми зараз і поговоримо.

Як зважитися на розлучення з чоловіком?

Не варто терпіти поруч із собою чоловіка-алкоголіка, наркомана, деспота або того, хто постійно ображає вас. І якщо ваш супутник життя підходить під одну з названих категорій, то потрібно дотримуватися простих правил:

  • Якщо ваше рішення про розлучення – це не наслідок емоцій, а зважене рішення, тому, що ви більше неспроможні терпіти приниження, йдіть.
  • Не вірте обіцянкам, які може давати вам алкоголік або наркоман. Це хворі, залежні люди, і змінюються вони вкрай рідко.
  • Не шкодуйте про зроблене. Так, спочатку вам буде складно, адже мало хто здатний безболісно так змінити все у своєму житті. Але з часом, ви раптом зрозумієте, що все навколо змінилося в кращу сторону.

Найскладніше – прийняти тверде рішення і приступити до його виконання.

Як поставити чоловіка перед фактом розлучення?

Отже, з чого почати розлучення з чоловіком? Звичайно, перше, що вам необхідно зробити, – поговорити з чоловіком. Але не починайте скандал. Поясніть чоловікові все дохідливо і максимально спокійно, адже за щось же ви його зовсім недавно любили.

Цілком можливо, що він не захоче вас відпускати. Справа в тому, що чоловіки часто бачать ситуацію зовсім не так, як жінки. Якщо ж чоловік візьметься кричати та ображати вас, не піддавайтеся на провокацію, зберігайте рівновагу. Часто це має отверезіючу дію.

Як розлучитись з чоловіком, якщо ві не хоче?

Якщо ж, не дивлячись на ваші доводи, чоловік не погоджується на розлучення, то розлучитися з ним можна, скориставшись частиною 1 статті 110 Сімейного кодексу, де передбачена можливість розриву сімейних відносин з ініціативи одного з подружжя. А значить, вам потрібно звернутися в суд із заявою про розлучення. Звертаємо увагу, що примус до перебування в шлюбі в Україні заборонено законом.

Правда, в деяких випадках подати позовну заяву про розлучення не можна:

  • У період вагітності дружини.
  • Протягом року після народження дитини.

Але ці винятки, відповідно до закону про розлучення, можуть в певних ситуаціях і не застосовуватися:

  • Якщо чоловік скоїв злочин проти дружини або дитини.
  • Якщо батьківство визнане іншою людиною, а не чоловіком.
  • Якщо у свідоцтво про народження за рішенням суду включені дані про цю людину як про батька дитини.

Як і куди звернутися з позовною заявою, якщо, дружина хоче розлучитися, а чоловік – ні

Щоб розлучитися без згоди чоловіка, потрібно приготувати позов, в якому вказати на небажання розлучення у вашого партнера. До заяви слід додати такі документи:

  • копію свідоцтва про шлюб;
  • копію свідоцтва про народження дитини, якщо він є;
  • копії паспортів обох подружжя або хоча б свого;
  • квитанцію про оплату судового збору, за відсутності пільг.

Якщо ви думаєте, як правильно розлучитися і хочете звернутися із заявою про розлучення в суд за місцем свого проживання, то можете зробити це, якщо дитина прописана разом з вами. В цьому випадку до позову крім перерахованих вище документів потрібно додати довідку про склад сім’ї.

Фахівці радять, перед тим як подати заяву на розлучення відіслати своєму чоловікові лист, в якому вказати, куди він може подати свою заяву, і дати термін на відповідь протягом декількох днів з моменту отримання листа, а вже після цього звертатися з позовом.

Лист слід надіслати за адресою прописки чоловіка або за місцем його проживання, якщо ви знаєте, що він його там отримає. Копію листа з документами, які підтверджують його відправку, слід додати до позовної заяви. Це повинен бути лист з повідомленням.

Увага! Законодавчо не передбачена процедура розлучення через суд з розділом майна. Тому в справах про розлучення суди не розглядають ці питання. Якщо ж ви хочете поділити майно, то потрібно звертатися з окремим позовом.

Скільки часу займає розлучення з чоловіком?

У разі якщо ваш чоловік хоче розлучитися так само, як і ви, то такий процес у вас триватиме місяць. Причому в нашій країні протягом цього часу подружжя має право відкликати свою позовну заяву.

Якщо ж розлучення з чоловіком ускладнюється, і останній не дає своєї згоди, то тривалість судового розгляду може затягнутися на кілька місяців. До речі, хороший сімейний юрист або адвокат може вплинути на тривалість справи про розлучення. Тому тим, хто хоче позбавити себе від тривалого і болісного процесу розлучення, потрібно звертатися за допомогою до досвідчених юристів.

Підведемо підсумки

Виходячи зі сказаного вище, якщо чоловік не хоче розлучатися, то незалежно від наявності дітей, розлучатися потрібно через суд, шляхом звернення туди з позовною заявою. До нього слід додати зазначений вище список документів.

При цьому спори про розподіл майна та суму аліментів в справах про розлучення не розглядаються. Для цього доведеться звертатися до суду з окремим позовом.

Кількість переглядів: 7,095

Отримайте відповіді від адвоката

Україна, Київ, Печерськ, вул. Болсуновська, 13-15
IQ Business Center ("метро Дружби Народів")