07:00 - 22:00

Причини розлучення: що говорити в суді?

Працюємо через систему "Електронний суд", економлячи Ваші гроші та час

Подаємо заяву про розлучення в день Вашого звернення до нас

Створюючи сім’ю, люди, в першу чергу думають, що у них буде як в казці «жили вони 100 років і померли в один день». Але не завжди так буває. Ніхто не застрахований від того, що щось піде не так і через деякий час шлюб не розпадеться.

Причиною розлучення може бути що завгодно. Після прийняття остаточного рішення про розірвання шлюбу, є два варіанти це зробити: в РАГСі або в суді.

Коли все відбувається за обопільною згодою, у подружжя немає спільно нажитого майна і дітей, тоді достатньо подати заяву в ЗАГС і спокійно розлучитися. При цьому зазначені причини розлучення в заяві особливо нікого не цікавитимуть. Якщо є суперечки щодо поділу майна, інші претензії один до одного або неповнолітня дитина – без суду ніяк не обійтися.причини розлучення, що говорити в судді

У другому випадку також є два варіанти розвитку подій. У першому Ви спробуєте самостійно скласти позов для подачі в суд. Але при цьому, через незнання, можна допустити досить багато помилок, позов повернуть і вже на першому етапі буде витрачено багато часу на їх усунення.

Другий, більш оптимальний, варіант – звернутися до фахівця, для якого це є постійною роботою. Він знає всі тонкощі і зможе пояснити, як поводитися в суді, яку причину вказати при розлученні в заяві, а також правильно скласти всі документи.

Причини розірвання шлюбу

Причини для розірвання шлюбу можуть бути різні. І тільки подружжя має право вирішувати продовжувати спільне життя чи ні. У першому випадку це не складе ніяких труднощів, так як чоловік з дружиною роблять це добровільно і стороння допомога, крім оформлення документів в РАГСі, не потрібно. Інша справа, коли для цього залучається суд.

Суддя виносить рішення, спираючись на закони та нормативно-правові акти, в яких чітко прописано в якому разі які рішення потрібно приймати. Якщо це шлюборозлучний процес, то в позові повинні бути правильно вказані причини для розірвання шлюбу. В іншому випадку суд може відмовити в розлученні або повернути заяву на доопрацювання ще під час подачі.

Одними з найпоширеніших, вказуються такі причини розлучення для суду:

  • «Спільне господарство не ведемо і не проживаємо разом як подружжя»;
  • «Після проживання певного часу в шлюбі, з’ясувалося, що ми маємо різні моральні цінності і принципи, маємо різноспрямовані характери і погляди на життя»;
  • «Заощадження відносин в даному ракурсі неможливо, так як це не збігається з інтересами всіх членів сім’ї»;
    любові і взаємоповаги більше немає, тому подальше підтримання відносин безглуздо »;
  • «Постійні розбіжності і сварки створюють відчуття взаємного ворожого ставлення, яке перешкоджає подальшому розвитку нормальних сімейних відносин».

Також як причина розлучення в заяві може бути вказані такі хвороби чоловіка, як алкоголізм, наркоманія або подібні до них, які є перешкодою для нормальних відносин. При цьому зловживає чоловік відмовляється від надання допомоги в позбавленні від залежності.

Що говорити в суді при розлученні?

У зв’язку з тим, що судді для прийняття рішення керуються законами, справжня причина розірвання шлюбу їх особливо не цікавить. Найголовніше для судді встановити, що причини розлучення з чоловіком або дружиною досить вагомі і підтверджені. Для цього, під час підготовки до суду, необхідно зібрати якомога більше підтверджуючих причину розлучення документів.

Одним з таких документів може бути довідка з навчального закладу дитини про те, що один з батьків не приймає участі у виховному процесі і не цікавиться успіхами в навчанні сина або дочки. Також це може бути довідка з місця проживання і показання свідків сусідів, що чоловік і жінка тривалий термін проживають окремо.

Звернувшись до юридичної компанії “Альянс Сімейних Адвокатів“, Ви позбавите себе від зайвої паперової тяганини і проблем. Ми професійно і в найкоротші терміни підготуємо весь необхідний пакет документації. А маючи максимум необхідних документів і хорошого адвоката, крім підтвердження свого наміру, під час судового засідання не доведеться більше нічого говорити і пояснювати, так як все необхідне викладено на папері.

Подальшим завданням суду буде, відповідно до законодавства, визначити місце проживання дитини, розділити майно і призначити виплату аліментів, при подачі відповідних позовів.

Кількість переглядів: 5,442

Отримайте відповіді від адвоката

Україна, Київ, Печерськ, вул. Болсуновська, 13-15
IQ Business Center ("метро Дружби Народів")