
Зміст:
Що таке апостиль
Форма і суть апостиля
Де можна проставити апостиль на документі про розлучення
Вузькі місця при проставленні апостиля на документі про розлучення
Залежно від того, з якою метою ви плануєте відвідати ту чи іншу країну, залежить кількість документів, які необхідно з собою взяти. При короткочасному туристичному відвідуванні іноземної держави закордонного паспорта і посвідчення водія цілком може вистачити. Але досить часто закордонний вояж переслідує цілком прагматичні цілі, пов’язані з працевлаштуванням, навчанням або з розв’язанням сімейних проблем.
У таких випадках вам буде потрібно документально підтвердити відповідність тим вимоги, які пред’являє приймаюча сторона.
Як це зробити, якщо документи, які засвідчують або підтверджують інформацію, видані, наприклад, в Тернополі або Одесі на державній українській мові, який напевно є загадкою для чиновників не тільки далекого, але і ближнього зарубіжжя. Щоб розібратися в цьому питанні, вам варто звернутися до фахівців, які на професійному рівні займаються адаптацією внутрішніх документів в міжнародний юридичний простір.
З урахуванням сучасних євроінтеграційних прагнень України, тема легалізації вітчизняних документів (проставлення апостиля) стає все більш актуальною і затребуваною. Тому наша юридична компанія «Альянс сімейних адвокатів», грунтуючись на багаторічному практичному досвіді, готова якісно і швидко вирішити всі проблеми, пов’язані з підготовкою ваших офіційних документів для їх використання за кордоном.
Звідки взявся апостиль?
Проблема спрощення визнання чужоземних документів багатьма країнами була вирішена ще в далекому 1961 році. Вісім десятків держав об’єдналися і прийняли Гаазьку Конвенцію, яка була покликана значно спростити процедуру легалізації документообігу у своїх країнах шляхом проставлення апостиля. Україна змогла зрозуміти переваги апостиляції тільки у 2003 році, коли було вирішено приєднатися до Конвенції.
Примітно, що Великобританія, Франція, Нідерланди, Австрія, Італія, Португалія, Швейцарія і Бельгія висувають підвищені вимоги до верифікації документів іншими країнами. При використанні документів в згаданих державах потрібно озброїтися подвійним апостилем – оригіналу самого документа і його нотаріально завіреного перекладу на мову приймаючої сторони.
Форма і суть апостиля
За своєю формою апостиль являє собою спеціальний штамп, який проставляється на вільному від тексту частини оригіналу документа, або його нотаріально засвідченої копії. Якщо вільного місця немає, то відбиток штампа розміщують на спеціальному додатку до документа.
За своєю суттю апостиль служить офіційним посвідченням уповноваженої посадової особи в тому, що:
- підпис на документі належить саме вказаною в ньому людині;
- підписала документ особа, яка дійсно перебувала в повноважній якості;
- відбиток печатки або штампа, яким скріплено розглянутий документ, є автентичним.
Де можна проставити апостиль на документі про розлучення
На даний момент, в залежності від походження документа, проставлення апостиля в Україні здійснюють:
- Міністерство освіти та науки (в документах виданих установами у сфері науки й освіти);
- Міністерство юстиції (в документах, виданих нотаріусами, органами юстиції та судами);
- Міністерство закордонних справ (у всіх інших випадках).
Для того щоб в іншій країні підтвердити факт розриву сімейних відносин в Україні, можна використовувати свідоцтво про розлучення або рішення про розірвання шлюбу в судовому порядку. Ці документи підлягають апостиляції, тобто спеціальному засвідченню їх дійсності нашою державою.
Виходячи з галузевої приналежності установ, які видали згадані документи, місцем проставлення апостиля буде Міністерство юстиції України. Відповідно до Правил місце проживання особи, яка потребує завірення документів, не має значення. Тому будь-яка людина може звернутися в нашу юридичну компанію semeynoepravo.kiev.ua і в короткий термін отримати не тільки компетентну консультацію, а й якісний кінцевий результат у вигляді документа з проставленим апостилем.
Типові нюанси при проставленні апостиля на документі про розлучення
На перший погляд, нічого складного в процесі проставлення апостиля немає.
Але на практиці у людей виникають маса проблем, вирішення яких займає у них багато часу і сил.
Зокрема, уповноваженим органом висуваються високі вимоги до зовнішнього вигляду документа. Наприклад, застосування ламінації, часткове пошкодження документа, наявність в ньому виправлень або невідповідностей може виключити можливість його запевнення. Для того щоб підтвердити справжність підпису та печатки на документі, будуть потрібні їхні вільні зразки. Їх отримання теж пов’язане з рядом труднощів, які для простого обивателя можуть здатися нездоланними перешкодами.
Але не варто панікувати. Наша юридична компанія “Альянс Сімейних Адвокатів” візьме на себе всі ваші проблеми з проставленням апостиля (а також в інших питаннях: Розлучення в Києві, розлучення з іноземцем в Україні, позбавлення батьківських прав в Україні) та заощадить вам час, нерви. Пам’ятайте, що навіть самі вперті форс-мажори можна успішно нейтралізувати, якщо розв’язанням проблеми займаються професіонали.