
Багато чоловіків мріють про те, що після розлучення і відходу від остогидлої дружини їхнє життя круто зміниться, з’являться яскраві відчуття, нові емоції, знайомства, дівчата і повністю вільне життя. Далеко не всі колишні чоловіки проводять час зі своїми дітьми, тому після розлучення вважають себе повністю вільними від всіх обов’язків.
Однак не все так райдужно, як хотілося б. Складно рвати відносини, які тривали багато років, але ще складніше жити новим, вільним, як не дивно, самотнім життям.
Сьогодні багатьом фахівцям в області сімейної психології відомий такий термін, як «синдром 17 місяця» у чоловіків.
Вважається, що саме після 17 місяців у розлучених чоловіків спостерігаються такі ознаки синдрому, як:
- пригніченість;
- роздратування;
- депресія;
- почуття самотності;
- алкоголізм;
- втрата інтересу до інтимного життя, до роботи і хобі;
- небажання розвиватися і займатися чимось.
Причини появи синдрому 17 місяці
Однією з основних причин синдрому 17 місяців у чоловіків можна назвати величезне розчарування з вільного життя. До цього моменту колишній одружений чоловік втомлюється від самостійної вільного життя і розуміє, що жити в родині набагато краще, незважаючи на те, що з’являється маса різних турбот, проблем і тягар відповідальності за жінку і дітей.
Чоловікам властиві імпульсивні бажання, які крім як «я хочу», пояснити нічим. Але ж не можна ж сказати дружині, що «я хочу погуляти, а ти почекай мене рік-другий». Тому чоловік готовий навіть розлучитися, щоб пожити в своє задоволення.
Такі думки відвідують і жінок. Однак дівчата більш організовані і продумані люди, вони розуміють цінність шлюбу і сімейного життя, тому намагаються не тільки стримувати свої бажання, емоції, а й «приборкати» свого чоловіка.
Багато колишніх чоловіків, йдучи з сім’ї, повинні розуміти, що назад їх не приймуть. Дуже рідко жінка повертається до колишнього чоловіка, коли після розлучення пройшло більше 3 місяців.
Як чоловік переживає розлучення
Відразу після того, як колишній чоловік отримує свободу, він відчуває надзвичайний прилив сил і бажання жити повним життям, звичайно, в його розумінні. Він не відчуває докорів сумління, у нього немає почуття провини перед покинутими дружиною і дітьми. У чоловіка в цей час не спостерігається депресія або туга за минулим життям.
Багато колишніх дружини дивуються такому миттєвому перетворенню, тому далеко не всі в силах потім пробачити чоловікові таку поведінку.
Проходить 17 місяців після розлучення. Якщо чоловік до цього моменту не одружився повторно, до нього приходить усвідомлення, що вільним життям він переситився, людина знову хоче сім’ю, причому з тієї дружиною, від якої він пішов. Все частіше і частіше в голові чоловіка спливають самі милі сімейні картини, він не пам’ятає сварок і скандалів, хоче назад додому.
Але практично всі розлучені чоловіки розуміють, що просто так повернутися не вийде. Це величезна робота над тим, щоб простила колишня дружина, діти знову довірилися, а відносини повернулися на колишній рівень. Причому якщо колишня досі самотня, то якийсь нікчемний шанс для відтворення сім’ї є. Але якщо жінка вже знайшла собі нового чоловіка, заради колишнього чоловіка вона не буде руйнувати нові відносини.
У такі моменти синдром 17 місяці після розлучення може як ніколи сильно проявитися в тому, що чоловік впадає в депресію, топить своє горе в алкоголі і звинувачує колишню дружину в усіх гріхах, благополучно забуваючи, що пішов він сам.
Якщо не звернутися до фахівця, синдром 17 місяці може призвести до найсерйозніших і неприємних наслідків.