
Щасливий шлюб і довгострокові відносини припускають наявність поваги, розуміння і любові. Якщо ці почуття відсутні, то починаються суттєві проблеми. Виправити ситуацію і врятувати відносини можна практично завжди, якщо це не стосується залежностей. Найпоширенішою бідою є алкоголізм. Доступ до спиртного для людини не обмежується через повсюдний продаж і дуже часто чоловік п’є. Жіночий алкоголізм в сім’ї досить рідкісне явище, тому особлива увага приділяється чоловічий залежності від алкоголю.
Чому чоловік п’є?
Алкоголізм належить до захворювання і хімічної залежності, що проявляється на фізичному і психічному здоров’ї, а також надає згубний вплив на всіх членів сім’ї. До основних причин алкоголізму в сім’ї можна віднести:
- генетична схильність і наявність звички до шлюбу;
- проблеми в парі у вигляді несумісності подружжя, наявності постійних
- сварок і ненормального спілкування;
- наявність матеріальних труднощів у вигляді питання житла, кредитів чи просто нестачі в фінансах;
- невдала кар’єра, що призвела до втрати інтересу і сенсу в житті;
- безпліддя у кого-небудь з партнерів;
- втрата близької людини.
Іноді запущений алкоголізм і небажання отримувати терапію алкоголіком призводить до єдиного рішення – розлучення. Якщо чоловік п’є і це суттєво шкодить дітям, то це правильне і грамотне рішення. Алкоголізм може привести до порушення психіки у дітей, появи поганих патернів і в подальшому зламаним особистим життям дітей. Найбільшою жертвою може стати жінка, яка часто піддається моральному і фізичному насильству, зазнає фінансових втрат.
Що робити, якщо чоловік п’є та як з ним розлучитись?
Розлучення з алкоголіком – рішучий крок, який має безліч підводних каменів. Психологами була розроблена наступна тактика щодо порядку проведення розлучення, якщо питущий чоловік не хоче руйнувати сім’ю. Нижче представлена поетапна схема:
- Приймати рішення остаточно і безповоротно. Перед подачею, чоловіка потрібно чітко поставити його до відома і висунути ультиматум в плані позбавлення від алкоголю. Якщо тимчасовий період його не остеріг, то розлучення потрібен однозначно.
- Не вірте в обіцянки і прохання залишитися, якщо розпивання алкоголю постійно повторюється, і чоловік Вас не сприймає серйозно.
- Не проявляйте жалість і чутливість. Ви повинні усвідомлювати, що ця людина може потягнути на дно всю Вашу сім’ю і погубить кожного;
- Згадуйте, що на першому місці психічне і фізичне здоров’я Ваших дітей. Питущий чоловік не допоможе Вам у наданні подібних умов.
- Переїзд від чоловіка краще здійснювати, коли він відсутній вдома. У деяких випадках це може попередити побої і фізичне насильство.
Чоловік алкоголік часто продовжує жити з родиною через проблеми житла. Тобто жінка не подає на розлучення, через те, що просто нікуди йти з дітьми. Однак, правильно оформлені документи та судові розгляди можуть допомогти у вирішенні цього питання. Якщо чоловік, який п’є, не може придбати сім’ї житло, то суд вдається до продажу загальної квартири та розділі суми навпіл. Для проведення судових розглядів краще завестися грамотним і досвідченим адвокатом, який допоможе захистити інтерес дітей і дружини. В іншому випадку Ви можете залишитися з дітьми на вулиці без будь-яких прав на матеріальну допомогу і житлоплощу. Зрозумійте, що найскладніші ситуації можуть вирішитися із залученням грамотних фахівців і кваліфікованої допомоги. Не залишайтеся наодинці з проблемою у вигляді питущого чоловіка.