07:00 - 22:00

Розірвання шлюбного договору в Україні

Працюємо через систему "Електронний суд", економлячи Ваші гроші та час

Подаємо заяву про розлучення в день Вашого звернення до нас

Зміст:

Чи можна оскаржити або змінити шлюбний договір?
Підстави для розірвання шлюбного договору
Де розривається шлюбний договір
Судова практика

Правове поле для укладання шлюбних контрактів існує в Україні біліше 16 років. Але за весь цей час така форма регулювання сімейних матеріальних відносин не отримала належної підтримки.

Згідно зі статистичними даними в середньому в рік реєструється близько 1000 шлюбних договорів, що становить всього 0,3% від загальної кількості укладених сімейних союзів. Проте контрактні сімейні відносини вимагають від сторін бути в курсі всіх нюансів, які в тій чи іншій мірі можуть вплинути на матеріальні інтереси кожного з подружжя.

За своєю суттю шлюбний договір є різновидом угоди між двома сторонами, які на папері визначають правовий режим матеріальних взаємин на період існування сімейного союзу.

Можна оскаржити або змінити шлюбний договір?

Природно, що обумовлені в договорі положення, як і сам шлюбний контракт в цілому при наявності на те певних підстав підлягає ревізії та оскарженню чоловіком або дружиною.

Якщо в сім’ї виникають спірні моменти, що стосуються умов контракту, то подружжя може за взаємною згодою в письмовому вигляді оформити доповнення до існуючого документу або зовсім відмовитися від нього. Такі зміни шлюбного договору набирають вагу від дня нотаріального посвідчення його нової редакції.

У разі ж припинення контракту за бажанням подружжя їх договірні зобов’язання можуть вважатися закінченими як з початкового моменту його підписання, так і з дня подачі нотаріусу заяви про дострокове його припинення.

ПІДСТАВИ ДЛЯ розірвання шлюбного договору

Але далеко не завжди відстоювання майнових прав подружжя в рамках шлюбного договору проходить так гладко. Найчастіше, щоб відновити справедливість, доводиться самому ініціювати зміни або навіть розрив договірних відносин в судовому порядку.

Підставою для цього можуть послужити істотні порушення договору або ж вагомі зміни його умов, які в кінцевому підсумку ведуть до приниження інтересів подружжя, дітей, а також інших непрацездатних членів сім’ї.

Як приклад, можна навести ситуацію, коли за умовами шлюбного договору чоловік оформив на себе дачну ділянку і квартиру, в якій проживає разом з дружиною і дітьми. Скориставшись цим моментом, він продає дачний будинок, а виручені гроші витрачає не на сім’ю, а програє в казино.

В даному випадку відбувається грубе порушення прав інших членів сім’ї, в тому числі й дітей. Для того щоб домогтися від чоловіка половини від продажу дачі і не допустити такої ж ситуації з квартирою у дружини є тільки один вихід – звернутися з позовом до суду з вимогою визнати шлюбний договір недійсним з моменту його підписання. Ухвалення судом позитивного рішення автоматично означатиме, що набрати чинності норма закону, яка передбачає спільне право власності на сімейне майно. І в згаданому прикладі недбайливому чоловікові доведеться за рішенням суду віддавати дружині та дітям належну їм частку.

Де можна розірвати шлюбний договір?

Одностороння зміна умов і розірвання шлюбного договору може відбутися виключно в судовому порядку. Для цього необхідно грамотно скласти позовну заяву, в якому викласти всі передбачені законом підстави.

За загальним правилом такого роду позови розглядаються судами за місцем проживання відповідача.

Судова практика по розірванню шлюбного договору

В процесі розгляду позовних вимог про внесення змін і розірвання шлюбного договору суд, як правило, дуже ретельно і всебічно вивчає наявні підстави для позову і приймає рішення з урахуванням інтересів обох сторін.

Регулювання суперечок в судовому порядку у справах такої категорії є досить складним процесом і вимагає участі сімейного адвоката, що спеціалізується на сімейному праві.

Корисні матеріали:
Розлучення через суд
Адвокат з розлучень Київ

Позбавлення батьківських прав в Україні

Кількість переглядів: 2,857

Отримайте відповіді від адвоката

Україна, Київ, Печерськ, вул. Болсуновська, 13-15
IQ Business Center ("метро Дружби Народів")