07:00 - 22:00

Розлучення онлайн

Працюємо через систему "Електронний суд", економлячи Ваші гроші та час

Подаємо заяву про розлучення в день Вашого звернення до нас

розлучення онлайн

Зміст:
Як подати заяву про розлучення онлайн через Інтернет
Що це дає і як це працює

Внаслідок непростої економічної ситуації, істотного падіння росту добробуту населення та інших кризових явищ, в Україні спостерігається тенденція до збільшення кількості розлучень. Згідно зі статистичними даними за 2016 рік, 56% від загальної кількості укладених шлюбів було розірвано. А з урахуванням розриву офіційно не оформлених стосунків, картина стає зовсім сумною — у двох випадках з трьох, створені сімейні союзи розпадаються.

На фоні найвищого в Європі рівня розлучень значною мірою зростає навантаження в роботі вітчизняних відділів РАЦС. Для того, щоб хоча б якось зменшити інтенсивність документообігу при проведенні реєстрації актів цивільного стану, з 2015 року в Україні введена можливість оформити розлучення онлайн.

Як подати заяву про розлучення онлайн через Інтернет

Для того, щоб скористатися запропонованою послугою онлайн розлучення, потрібно через мережу Інтернет зайти на офіційний веб-портал Міністерства Юстиції dracs.minjust.gov.ua для звернень громадян у галузі реєстрації актів цивільного стану.

Процес подачі заяви на розлучення онлайн умовно можна розділити на кілька етапів:

  • 1. Первинна реєстрація на порталі. При реєстрації, окрім своїх анкетних даних, необхідно вказати адресу електронної пошти для отримання пароля доступу на портал.
  • 2. Вибір виду заяви про розірвання шлюбу. На момент подачі заяви про розлучення через Інтернет необхідно чітко розуміти вихідні дані, які визначатимуть подальший хід шлюборозлучного процесу. Залежно від цього пропонуються 3 види заяв:
    • за згодою подружжя на розлучення та за відсутності в них неповнолітніх дітей;
    • за наявності рішення суду про розірвання шлюбу;
    • при визнанні в судовому порядку одного з подружжя недієздатним або безвісно відсутнім.

   З указаних трьох варіантів необхідно буде обрати саме той, який відповідає ситуації заявника.

  • 3. Вхід до системи за допомогою BankID або цифрового підпису. Безумовно, простіше використовувати банківські картки. При цьому вид картки та банк, що її видав, не мають значення. На запити системи необхідно буде вказати реквізити наявної банківської картки заявника. На жаль, такий спосіб верифікації не є безпечним, оскільки не виключена можливість того, що конфіденційною інформацією можуть протиправно заволодіти треті особи. За бажанням можна використовувати електронний цифровий підпис. Оформлення цифрового підпису здійснюється в установленому законом порядку впродовж кількох днів. Строк, протягом якого цифровий підпис можна використовувати, складає 2 дні.
  • 4. Вибір відділу РАЦС, в якому оформлюватиметься розлучення.
   При виборі відділу РАЦС для подачі документів на розірвання шлюбу треба виходити з місця реєстрації (прописки) хоча б одного з подружжя.
  • 5. Запис на прийом.

Заявник особисто обирає зручний для нього час відвідання РАЦСу, виходячи із запропонованих системою варіантів.

 • 6. Прикріплення до заяви просканованих копій потрібних документів.
   Перед безпосереднім заповненням заяви необхідно просканувати в будь-якому форматі наступні документи:

  • свідоцтво про шлюб;
  • документ, що підтверджує звільнення від сплати держмита (за наявності);
  • копія відповідного рішення суду (за наявності).

Що це дає і як це працює

Попри всю прогресивність процедури онлайн розлучення, розлучитися через Інтернет без особистої присутності у відділі РАЦС подружжю все одно поки ще не вдасться. Річ у тім, що надані при подачі через веб-портал скановані копії документів потрібно буде підтверджувати оригіналами під час особистого відвідування РАЦСу.

Подача заяви на розлучення через Інтернет надає певну можливість заощадити час та прискорити початок шлюборозлучного процесу. Крім того, використання онлайн реєстрації дозволяє запобігти принизливих черг під час оформлення цього малоприємного заходу. Адже прийти на прийом до відділу РАЦС можна буде у заздалегідь обумовлені дату та час.

На жаль, на сьогодні з технічних причин, далеко не всі відділи РАЦС мають можливість запропонувати електронний варіант запису на прийом. Поки цією послугою можна скористатися тільки в Києві, обласних центрах, а також деяких інших великих містах України. Усім іншим громадянам подачу заяви про розірвання шлюбу доведеться здійснювати традиційним способом.

Очевидно, що повноцінне розлучення через Інтернет повинно передбачати можливість повного звільнення подружжя від відвідання РАЦСу. Але сьогодні ні законодавча база України, ані технічні можливості Міністерства юстиції не дають підстав очікувати можливості проведення такої процедури розірвання шлюбу онлайн у найближчій перспективі. А чи потрібно це взагалі?

Принаймні, щоб уникнути усіх клопіт щодо шлюборозлучного процесу, можна просто найняти адвоката з розлучень, уповноважуючи його на підписання всіх документів та довіривши йому представляти інтереси клієнта з конкретної справи. Досвідчені юристи “Альянсу Сімейних Адвокатів” готові прийти на допомогу, якщо виникли проблеми з розірванням шлюбу. Для отримання чітких та зрозумілих відповідей на питання щодо шлюборозлучного процесу, або як позбавити батьківських прав несумлінного батька тощо, звертайтеся до нас за телефоном, залиште заявку або запитайте в чаті. Вам завжди допоможуть вирішити проблемну ситуацію.

 

 

Кількість переглядів: 28,912

Отримайте відповіді від адвоката

Україна, Київ, Печерськ, вул. Болсуновська, 13-15
IQ Business Center ("метро Дружби Народів")
 • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/1546319772078541/ Олександр Кульчицький

  Процес розірвання шлюбу описаний в статті підходить лише для подружжя в яких немає дітей

  • Юрий Куприй

   Доброго дня, Олександр!
   Так, Ви абсолютно праві. Для всіх інших випадків розірвання шлюбу у нас на сайті підготовлені додаткові матеріали. Також можна залишити заявку на сайті або написати в чат для консультації – і помічник адвоката зможе додатково проконсультувати і допомогти вирішити питання.

   • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/1546319772078541/ Олександр Кульчицький

    дякую!

Комментарии для сайта Cackle