07:00 - 22:00

Як зрозуміти що треба розлучатися

Працюємо через систему "Електронний суд", економлячи Ваші гроші та час

Подаємо заяву про розлучення в день Вашого звернення до нас

Зміст:
Ознаки, що вказують на невідворотність розлучення
Чи варто розлучатися

Багато подружніх пар переживають кризу відносин, коли пристрасть давно в минулому, а любов йде, клятви про вічне кохання й вірність змінюються роздратуванням. Як зрозуміти, тимчасове чи це явище або пора розлучитися остаточно? Не слід поспішати приймати радикальні рішення.

Ознаки, що вказують на невідворотність розлучення

Якщо ви разом вже давно, і ваше спільне життя затьмарене постійними сварками з приводу і без, думки про розлучення стали вашими постійними супутниками. Проаналізуйте свої взаємини.

Боляче піти та розуміти, що ви обидва давно стали чужими, але набагато болючіше залишитися й усвідомлювати, що ти став зайвим для улюбленого“.

Найяскравіші ознаки того, що прийшов час розлучатися:

  • Насилля в сім’ї. Якщо чоловік хоча б один раз вдарив дружину, це буде відбуватися постійно. Не варто випробовувати долю, а краще якомога швидше піти від нього.
  • Почуття давно зникли, але ви зберігаєте сім’ю тільки через дитину. Оберігати дітей від стресу, звичайно, потрібно, але бажано поглянути на ситуацію з іншого боку. Якщо дитина виросте в сім’ї з постійними скандалами, роздратуванням і негативом, це згубно відіб’ється на його особистості. Можливо, їй буде краще з одним з батьків в спокійній обстановці.
  • Зрада або проблеми й нерозуміння в інтимній сфері.
  • Загальні цілі та інтереси зникли, пропав взаємний інтерес до життя партнера, спілкування звелося до мінімуму. Якщо від розлучення зупиняє засудження інших людей, сором перед рідними та друзями, то не потрібно терпіти, боячись нерозуміння і підвищеного інтересу знайомих до себе. Слід пам’ятати про те, що своє життя будуєте ви самі, і ніхто зі знайомих її не проживе.
  • Постійне роздратування. Якщо якісь звички партнера з часом стали відверто дратувати, це сигнал про те, що майбутнього немає. Ніхто не здатний довго прожити в стані перманентного роздратування.
  • Особисті гроші не вкладаються в загальні сімейні блага, а витрачає їх кожен на себе.

Зрозуміти, що потрібно розлучитися, можна, проаналізувавши свої почуття і відчуття. Якщо ви не уявляєте в майбутньому себе разом з партнером і відчуваєте внутрішню спустошеність від ваших відносин, це може означати лише одне: рішення про розлучення принесе полегшення обом.

Чи варто розлучатись?

Якщо ви неодноразово замислювалися про розлучення, але ніяк не можете зважитися на нього, можливо, ще є шанс налагодити відносини і знайти вихід з тупикової ситуації. Тут буде доречним спокійне і по можливості об’єктивне обдумування, чи потрібен розлучення, і оцінку ситуації, що склалася без поспішних рішень.

Ситуації, в яких не варто поспішати з розлученням:

  • Відчуття нудьги, перебуваючи з чоловіком, або впевненість в тому, що він більше вас не розуміє. Потрібно усвідомити, що у нього, як і у всіх інших, можуть виникнути якісь проблеми, і він не може завжди бути сконцентрований на вас. Партнер також потребує турботи й підтримки, тому замість повідомлення про намір розлучитися, слід спробувати знайти компроміс.
  • У вашому житті з’явився гарний і чарівний чоловік (жінка), і нові відносини на стороні захопили вас повністю. Психологи радять не руйнувати сім’ю через захоплення, яке може швидко закінчитися розчаруванням. Після цього вам захочеться повернутися до колишнього чоловіка, всі хороші якості якого відразу знову стануть значущими, але навряд чи він пробачить зраду.
  • Якщо є дитина. Через сварку або відсутності пристрасті руйнувати сім’ю не має сенсу. Дитина неминуче отримає сильний стрес або навіть психологічну травму через розлучення батьків. Якщо малюк росте в повній і турботливою сім’ї, він точно знає, якими повинні бути справжні сімейні цінності й міцні відносини.

Вирішуючи питання про те, чи варто продовжувати стосунки, слід пам’ятати про те, що партнер теж повинен робити якісь дії для збереження відносин. Інакше пошук компромісу тільки однієї сторони перетворюється в приниження.

Беручи це важке для обох рішення, необхідно звільнитися від емоцій, і спокійно обмірковувати ситуацію, а також свої почуття і бажання. Тільки таким чином можна зрозуміти, що буде краще – розлучатися чи ні.

Корисні матеріали:
Як подати на аліменти на дитину
Як позбавити батька батьківських прав

Кількість переглядів: 13,552

Отримайте відповіді від адвоката

Україна, Київ, Печерськ, вул. Болсуновська, 13-15
IQ Business Center ("метро Дружби Народів")