07:00 - 22:00

Чому важливо складати шлюбний договір в 2020 році?

Працюємо через систему "Електронний суд", економлячи Ваші гроші та час

Подаємо заяву про розлучення в день Вашого звернення до нас

Брачный договор

Офіційний шлюб – це двостороння угода на створення сім’ї, поділ прав і обов’язків, а також примноження матеріального майна. Часто люди, що вступають в шлюб, не замислюються про складання шлюбного договору. Для українського населення це нововведення, яке не має широкого поширення. Однак, сьогодні варто дізнатися докладніше, що таке шлюбний договір і які у нього переваги.

ЩО ТАКЕ ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР?

Шлюбний контракт – це офіційний документ, який має юридичну силу. У ньому сторони, в даному випадку подружжя, вказують свої майнові права при можливому розірванні шлюбу. Можна покладатися на Сімейний кодекс України, при цьому він не гарантує коректне рішення на чиюсь користь.

Тому, не слід враховувати відносини і почуття подружжя, шлюбний договір укладається за взаємною згодою обох сторін. У разі розлучення процес поділу майна часто затягується в часі. Шлюбний договір значно прискорює і спрощує це питання. Крім цього, гарантує підтримку.

Сучасні угоди не впливають на особисті взаємини між закоханими, це не може стати причиною розлучення. Навпаки, зростає впевненість у партнері, що дозволяє утриматися від серйозних скандалів або конфліктів, страхів за власне майно.

Шлюбний контракт є дійсним з моменту підписання і юридичного узгодження фахівцем в цій галузі. Якщо ж документ складений до офіційної реєстрації, то договір набрати чинності тільки після укладення шлюбу в державній службі.

ГОЛОВНІ умови шлюбного контракту

Як офіційний документ з юридичною силою, шлюбний контракт підписується на основі декількох правил:

Це спільне рішення подружжя. Питання приймається разом, без образ і розбіжностей.
Контракт укладається в письмовій формі в присутності юриста або нотаріуса.
У документі вказуються основні питання, які стосуються розділу майна за трьома категоріями: спільний, часткової і роздільний.
Термін дії контракту встановлюється в індивідуальному порядку. Є можливість вказати час, проведений в спільному шлюбі, або визначити конкретні дати початку та закінчення періоду.
При цивільному шлюбі немає можливості складати шлюбний договір, тільки при офіційному оформленні шлюбу.

Всі зазначені питання регулюються згідно з правовими нормами. У кожному пункті вказується, в якому співвідношенні подружжя може користуватися майном або не мають права на нього. Також, враховується реалізація майнових прав та обов’язків, якщо є діти. Можна прописувати суму аліментів або виділення коштів на утримання неповнолітніх дітей.

У контракті не можна вказувати особисті права або нематеріальні цінності. Документ не повинен обмежувати права людини, встановлені законодавством України. Якщо згодом у подружжя виникає необхідність внести зміни, на це також потрібно добровільну згоду обох сторін. Окремо буде підписано угоду про внесення змін до шлюбного контракту.

ЯК СКЛАСТИ ШЛЮБНИЙ КОНТРАКТ? НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ

Для укладення шлюбного контракту в Україні, слід звернутися до професійного юриста для отримання консультації. Кваліфіковані юристи у сфері сімейного права знають, як правильно скласти шлюбний контракт і оформити згідно з правовими нормами національного законодавства.

Також, буде потрібно відповідне нотаріальне підтвердження і запевнення документа. Тільки після цього, шлюбний договір може мати юридичну силу і розглядатися, в разі необхідності, в суді. Основні документи для укладення шлюбного контракту:

  • Паспорти подружжя, як підтвердження вони є громадянами країни;
  • Ідентифікаційний код;
  • Свідоцтво про шлюб (оригінал);
  • Довідка, що підтверджує, що молодята подали офіційну заяву в ЗАГС.

Важливо перед підписанням шлюбний контракт читати уважно, щоб не упустити деталі. У зв’язку з поступовим зростанням попиту і популярності в Україні, зараз можна знайти приклад шлюбного контракту. Це дає можливість приблизно зрозуміти, як виглядає документ і що варто вписати в основні пункти.

Однак, всі подальші питання обговорюються та узгоджуються подружжям в індивідуальному порядку. Ціна на шлюбний контракт в Києві може варіюватися. Примусового підписання не може бути, тому сторони заздалегідь домовляються про взаємний розділ майна.

ПЕРЕВАГИ шлюбного контракту

Великого поширення шлюбний договір отримав на Заході. В Україні багато хто розцінює висновок такого документа як недовіру з боку другої половини. Однак, слід розглянути значущі переваги, які допоможуть уникнути недомовок і, навпаки, зберегти дружні відносини в разі суперечки.

  • Не має потреби тривалого судового розгляду;
  • Зберігає права і обов’язки кожного з учасників;
  • Додає впевненості подружжю і бажанні убезпечити родину;
  • Захищає від зайвих конфліктів і суперечок;
  • Забезпечує захист дітям;
  • Дає можливість реалізувати розлучення мирно і безболісно.

ЧИ МОЖНА ОСКАРЖИТИ ШЛЮБНИЙ КОНТРАКТ?

Шлюбний договір – це юридичний документ, який можна оскаржити тільки через суд. Для цього необхідно подати вагомі аргументи і підстави. Існують два варіанти для подібної заяви.

Суд може визнати шлюбний контракт недійсним, якщо документ не був завірений нотаріусом або укладено недієздатним громадянином. Також, у разі, коли договір порушує права і обов’язки людини або є удаваним, містить неприпустимі умови.
Заперечувати угоду можна, тільки якщо під час підписання і завірення були допущені грубі порушення вимог законодавства.

Кількість переглядів: 687

Отримайте відповіді від адвоката

Україна, Київ, Печерськ, вул. Болсуновська, 13-15
IQ Business Center ("метро Дружби Народів")