
Зміст:
Як вивезти дитину за кордон на ПМП без згоди батька
Для виїзду за кордон дітей, які не досягли шістнадцятирічного віку, необхідною є згода їх тата й мами. У випадку протидії одного з батьків, або його фізичної відсутності, дозвіл на вивезення дитини доведеться отримувати в судовому порядку.
Зважитися на переїзд за межі рідної країни для того, щоб залишитися там жити, може не кожний, однак саму можливість таких радикальних змін у своєму житті розглядають багато. За даними соціологічних досліджень, серед потенційних емігрантів переважну більшість складають молоді люди до 35 років. Багато з них у пошуках кращого життя хотіли б виїхати цілими сім’ями, разом зі своїм потомством. З цілої купи проблем, які очікують на громадян з дітьми, що бажають змінити батьківщину, пропонуємо розглянути нюанси, які стосуються вивезення дитини за кордон на постійне місце проживання.
Чинне законодавство дає можливість вільно та самостійно залишати межі держави громадянам, старшим за 16 років. Усі інші діти можуть виїхати за кордон винятково разом зі своїми батьками. Якщо переїзд здійснює тільки мама або тільки тато з дитиною, то інший з батьків повинен письмово підтвердити свою згоду на такі дії. Дозвіл батька або матері на виїзд дитини на ПМП підлягає нотаріальному засвідченню і є дуже важливим документом, який необхідно буде надати при перетині кордону.
Добре, якщо батьки живі та здорові, мешкають однією міцною родиною і завжди знаходяться поряд зі своїми дітьми. А як вчинити, якщо через різні причини один з батьків є відсутнім і фізично немає можливості, або не бажає дати свій дозвіл на виїзд дитини за кордон?
Як вивезти свою дитину за кордон на ПМП без згоди батька?
За чинними Правилами, один з батьків, у нашому випадку мама, вправі здійснити вивезення дитини за кордон на ПМП без згоди батька, якщо:
- Батько є іноземним підданим, або взагалі не має жодного громадянства. Цю обставину може підтвердити відповідний запис у документі про появу малюка на світ.
- У закордонному паспорті матері або дитини міститься запис про вибуття на ПМП за межі України до іншої держави, або проставлена відмітка консульства про взяття на постійний облік.
Підготовку необхідних документів необхідно почати заздалегідь, оскільки на це може знадобитися багато часу.
Крім того, перед тим, як вивезти дитину за кордон на ПМП без згоди батька, залежно від конкретної ситуації, слід підготувати наступні документи:
- довідка з органа РАЦСу про народження малюка одинокою матір’ю;
- рішення суду про дозвіл на вивезення дитини за межі України;
- вердикт суду про визнання батька недієздатним або безвісно відсутнім;
- судове рішення про позбавлення батька дитини батьківських прав;
- свідоцтво про смерть батька.
Кожний з перерахованих вище документів окремо надає можливість безперешкодного вивезення дитини на ПМП без згоди батька. Виходячи з індивідуальних особливостей, кожний конкретний випадок, пов’язаний з виїздом батьків з дітьми на кордон, особливо на ПМП, повинен супроводжуватися кваліфікованою юридичною підтримкою. Адже на практиці іноді виникають непередбачені нюанси, які простий обиватель не в змозі врахувати.
Підготовку необхідних документів треба починати заздалегідь, оскільки для цього може знадобитися багато часу. Наприклад, отримання на руки рішення суду про позбавлення батька дитини батьківських прав займе не менше 3-х місяців. Для збільшення шансів на успішний результат вирішення питання варто звернутися за допомогою до досвідченого адвоката з сімейних справ.