07:00 - 22:00

Сімейне право Україна 2020

Працюємо через систему "Електронний суд", економлячи Ваші гроші та час

Подаємо заяву про розлучення в день Вашого звернення до нас

Сімейні відносини в Україні регулюються спеціалізованими законами, які націлені на зміцнення сім’ї та створення міцних союзів. Сімейне право України 2020 націлене на:

  • утвердження почуття обов’язку у батьків перед дітьми;
  • прояв поваги, розуміння і любові;
  • забезпечення дітей повноцінним вихованням з духовним, психічним і фізичним розвитком.

Сімейне право – це безліч норм, за допомогою яких вдається контролювати і регулювати майнові та немайнові питання в шлюбі, спорідненості, опікунстві та усиновленні. В якості суб’єктів в цьому розділі законів України виступають чоловіки та жінки, діти та інші члени сім’ї. Предметом є блага майнового і немайнового характеру.

Поняття сім’ї в сімейному кодексі України

Кодекс про шлюб та сім’ю України говорить, що сім’я – певна ланка суспільства. Вона своєю чергою складається з людей, які разом проживають, мають права і обов’язки, пов’язані побутом. Подружжям також вважаються люди, які з вагомих причин тимчасово не проживають разом. Дитина має відношення до сім’ї в разі проживання в іншому місці.

Сім’я повинна створюватися на основі укладання шлюбу, наявності кровних зв’язків і усиновлення, що дозволено законом і моральними засадами. Створювати сім’ю можуть особи, які досягли шлюбного віку або народили дитину. Держава захищає кожного члена сім’ї, турбується про його благах.

Сімейні чвари у сімейному кодексі України

СК України займається вирішенням сімейних спорів. Особи, які досягли 14-ти років можуть звертатися в судові органи за допомогою і захистом власних прав. В якості засобів захисту кодекс використовує:

  • фіксація правовідносин;
  • виконання сімейного обов’язку в примусовому порядку;
  • переривання правовідносин і їх анулювання;
  • припинення поведінки, яке порушує сімейне право;
  • відновлення відносин після правопорушень;
  • відшкодування компенсації за майнові та немайнові втрати;
    зміна правовідносин.

У деяких випадках справа про правопорушення може бути передано до суду для подальшого розгляду. Сімейні правовідносини в такій ситуації можуть бути припинені на визначений час або анульовані. У деяких випадках необхідно паралельне використання кримінального кодексу України та інших законів. Справа в такому випадку може завершитися позбавленням опіки над дітьми, адміністративним і кримінальним покаранням.

Поняття сімейного права у повсякденному житті

Сьогодні сімейні правовідносини стають стертими і безліч порушень не розглядаються. Пов’язано це з інфантильністю громадян, відсутність відповідальності за вчинки та незнання своїх прав. Не сформований інститут сім’ї в Україні вимагає постійного контролю, вдосконалення та освіти. Статистика сімейних правовідносин все більше налічує судових розглядів, розлучень і сирітства. Відповідно це вимагає великого ресурсу з боку держави.

Сучасний сімейний кодекс постійно оновлюється і обговорюється. Це пов’язано зі світовими тенденціями в інституті сім’ї та різнобічним розвитком громадян країни. Велика увага залучає можливість одностатевих шлюбів, співжиття і відмови від дітей, аліментам та питанню насильства в сім’ї. За будь-якого питання сімейних правовідносин можна звернутися до адвокатів сімейного права. Допомога надається кожному громадянину України. При необхідності залучаються суміжні фахівці та інші закони. Згідно з конституцією і сімейним кодексом України кожен громадянин має право на захист і допомогу від держави.

Кількість переглядів: 704

Отримайте відповіді від адвоката

Україна, Київ, Печерськ, вул. Болсуновська, 13-15
IQ Business Center ("метро Дружби Народів")