07:00 - 22:00

Розлучення: добре чи погано?

Працюємо через систему "Електронний суд", економлячи Ваші гроші та час

Подаємо заяву про розлучення в день Вашого звернення до нас

Розлучення, як правило, травмує обох учасників процесу розлучення. У багатьох культурах розлучення вважалося неприйнятним, на цьому наполягають і багато релігій, які надають право розлучення тільки у виняткових випадках.

А головне, багато людей, які розлучилися, згодом про це шкодують, так як з часом починають краще розуміти свого партнера, виявляють, що новий партнер практично не відрізняється від попереднього і в такому випадку виникає питання, чи варто було проходити через складний морально, а іноді і юридично процес?

Але однозначної відповіді на питання: «розлучення – добре чи погано?» просто не існує, так як ситуації бувають різними.

Що таке розлучення?

Щоб розібратися в ситуації, почнемо з простого визначення, що таке розлучення.

Розлучення – це припинення сімейних взаємин з обопільної згоди або за рішенням суду. При цьому далеко не завжди виявляється, що розлучення ставить крапку на взаєминах і люди більше не спілкуються. У них можуть бути діти, заради яких необхідно підтримувати спілкування, щоб піклуватися про підростаюче покоління спільно. Законодавство навіть визначає ряд випадків, коли колишні чоловіки / дружини можуть подати на колишню половинку позов з метою отримати кошти на своє утримання!

Тому розраховувати, що людина після розлучення зникне з життя, можна далеко не завжди.

При розлученні доведеться пройти розділ спільно нажитого майна і визначити місце проживання дітей, якщо вони в родині є. Ці процедури зазвичай проходять з масою конфліктів і маніпуляцій. Тільки хороший юрист зможе проконсультувати в таких ситуаціях і пояснити, наскільки реальними є, наприклад, загрози відібрати дітей

Тому перш, ніж приступати до розлучення, потрібно зважити всі «за» і «проти».

Причини розлучення

Найчастіше причиною розлучення називають несумісність характерів. Але за цим формулюванням може ховатися що завгодно:

  • Сексуальна несумісність;
  • Зради;
  • Безпліддя;
  • Безгосподарність;
  • Алкогольна або наркотична залежність;
  • Матеріальні труднощі;
  • Активне втручання батьків однієї з половинок;
  • Конфлікти через дітей від минулих шлюбів;
  • Тривале роздільне проживання, коли немає сенсу зберігати сім’ю (наприклад, хтось із подружжя поїхав на заробітки і кілька років не повертається, продовжуючи контракт);
  • Сімейне насильство.

Зрештою, існують так звані кризи відносин, коли накопичений досвід призводить до їх хворобливого переродження. На цей період припадає більшість розлучень.

Причини можуть бути суб’єктивного характеру – наприклад, по молодості люди можуть вередувати, ставити підвищені вимоги половинці, а згодом усвідомлюють, що без цих вимог і конфліктів у них була б чудова сім’я.

Але існує і чимало об’єктивних причин для розлучення. Зокрема, намагаючись зберегти сім’ю з людиною, яка систематично вдається до сімейного насильства, жінка (зазвичай саме жінки вважають, що вони повинні терпіти і зберігати вогнище) ставить під загрозу своє життя і здоров’я, життя і здоров’я своїх дітей і завдає непоправної шкоди психіці всіх жертв сімейного тирана.

Розлучення для когось стає виходом їх кризової ситуації, а для когось – ще однією помилкою на життєвому шляху. Щоб усвідомити, чи варто розлучатися, потрібно тверезо оцінити ситуацію, можливо – пожити окремо. Можливо, після цього ви зрозумієте, яку роль грав у вашому житті партнер, так як при близькому контакті часто знецінюються позитивні якості – чоловік приймає як норму борщі, а дружина – гроші на сімейні витрати. Після роздільного проживання деякі сім’ї возз’єднуються, а деякі люди розуміють, що жити окремо їм набагато краще.

Іноді допоможе визначитися візит до сімейного психолога. Чого не варто робити – радитися з батьками (вони не можуть бути об’єктивними, в більшості випадків вони люблять своїх дітей і виступають на їхньому боці) або перекладати вирішення на дітей (задавати навідні запитання на кшталт «хочеш, ми поїдемо від тата назавжди?»).

Сподіваємося, що ви приймете правильне рішення і ваше життя зміниться на краще.

Читайте також:
Позбавлення батьківських прав Україна

Як швидко розлучитися в Україні

Розлучення через суд

Кількість переглядів: 619

Отримайте відповіді від адвоката

Україна, Київ, Печерськ, вул. Болсуновська, 13-15
IQ Business Center ("метро Дружби Народів")