07:00 - 22:00

Чоловік ображає: поради психолога

Працюємо через систему "Електронний суд", економлячи Ваші гроші та час

Подаємо заяву про розлучення в день Вашого звернення до нас

муж оскорбляет

Почувши образи на власну адресу від стороннього, будь-яка людина вибирає між влучним зауваженням у відповідь і простим припиненням спілкування. Зовсім інша ситуація складається, коли неприємні висловлювання прилітають від одного з подружжя. Чоловік ображає або дружина принижує чоловіка – досить поширена проблема у багатьох сімейних парах. Найчастіше, подібне нешанобливе ставлення виходить саме від сильної половини людства. Домашня тиранія з боку чоловіка носить глобальний характер. По всьому світу створюються організації, спрямовані на надання підтримки і допомоги жінкам, постраждалим від домашнього насильства. І мова йде не тільки про фізичний вплив, а й про ті ситуації, коли чоловік принижує морально.

Причини образ від чоловіка

Якщо в родині постійно чоловік ображає і не вибачається, то постраждала дружина однозначно починає займатися пошуком пояснень такої поведінки. Психологи кажуть, що емоційне, моральне насильство може відбуватися з кількох причин:

  • Проекція відносин батьків – вихований в родині батька-тирана дитина, швидше за все, буде будувати подібним чином і свої відносини
  • Охолонули почуття – період, який настає в житті кожної пари, і реакція на подібний процес у всіх буває різна. Хтось відправляється шукати компенсації наліво, а хтось дратується і починає сипати образами на адресу дружини
  • Коханка – як каталізатор розладу відносин. Чоловік може морально принижувати свою дружину, спеціально змушуючи її подати на розлучення, знявши, таким чином, з нього відповідальність за зруйновану родину
  • Чоловік не поважає дружину – сексистські настрою в сім’ї, коли жінка за визначенням істота безлика і безголоса, однозначно призводять до морального насильства.

Крім цього, для систематичних образ може стати приводом порівняння з колишніми, комплексах, ревнощів чоловіка, абсолютно ідентичному поведінці дружини, яка порушує особисті кордону чоловіка, перевіряючи телефон і вивертаючи кишені. Не рідко, матеріальна залежність жінки і усвідомлення цього фактом чоловіком, стає ґрунтом для того, щоб принижувати дружину, поливаючи її брудом з ніг до голови.

Чоловік ображає, що радять психологи?

Питання що робити, якщо чоловік не поважає і постійно знаходить тисячу причин для морального приниження, досить складний. Домашні тирани – особистості, які знаходять свою поведінку абсолютно нормальною, оскільки дружина заслужила все це сама. Подібні ситуації не мають випускатися на самоплив, оскільки наслідки систематичного перенесення принижень можуть бути просто катастрофічними.

Якщо чоловік ображає поради психолога можуть допомогти правильно впоратися зі ситуацією, що склалася і привести відносини в порядок. Фахівці рекомендують:

Залишити чоловіка наодинці з собою – навіть без твердого рішення піти, можна з’їхати на тиждень або більше з дому. Припиняти будь-які спроби зустрінеться. ігнорувати телефонні дзвінки. Розповідь про спокійне життя без чоловіка, по поверненню додому, може подіяти холодним душем на чоловіка і змусити задуматися про свою поведінку

Ігнорування – під час чергового нападу агресії можна просто піти в іншу кімнату і мовчки чекати, поки потік нецензурщини не вичерпається. По закінченню, спокійно висловити думку про те, що ніхто не винен в тому, що чоловік сам себе загнав у такий плачевний душевний стан, якщо потрібна допомога – то сім’я поруч і готова її надати. Лайка й образи вважаються підставою для розірвання спільного життя, про що варто обов’язково згадати при розмові

Питання – неприємні та очорняючі, десь в людному місці. Це допоможе купірувати спалах гніву, оскільки тиранам не подобається глядачі. Єдине, що не варто використовувати цей прийом, якщо поруч знаходяться родичі або діти.

Говорити про те, як реагувати на образи чоловіка набагато легше, ніж втілювати ці поради на практиці. Але якщо є бажання зберегти сім’ю і відчувати себе в ній комфортно, потрібно робити все можливе. У спокійній обстановці можна поставити кілька запитань, які стануть основою для ведення конструктивного діалогу. Які між нами відносини? Що потрібно зробити, щоб вони перейшли в спокійне русло? Чи є третя людина? Хто з вас ідеальний? Чи є любов? Чи можливо жити без образ? При позитивних відповідях можна починати говорити про причини образ і можливі шляхи їх усунення.

Що ні в якому разі не можна робити, якщо чоловік ображає?

Якщо в родині склалася атмосфера, в якій чоловік дозволяє собі моральне насильство і постійні нападки на дружину, то категорично заборонено:

  • Говорити про колишніх чоловіків
  • Звинувачувати чоловіка у всіх труднощах, які заважають прийти до благополуччя, щастя і абсолютного взаєморозуміння
  • Залишати ситуацію без уваги і не робити спроби її вирішення
  • Мовчки терпіти образи, зміцнюючи в тирана почуття безкарності і вседозволеності
  • Загрожувати розлученням, оскільки саме це і є мета такої поведінки, а значить, вона досягнута і нічого врятувати не можна.

Істерики зі сльозами також зайві. Все, що відбувається повинно сприйматися зі спокоєм і виваженістю. Тільки так агресор зможе зрозуміти, що його поведінка безрезультатна і можливо припинить знущання.

Читайте також:
Позбавлення батьківських прав Україна

Як швидко розлучитися в Україні

Розлучення через суд

Кількість переглядів: 18,338

Отримайте відповіді від адвоката

Україна, Київ, Печерськ, вул. Болсуновська, 13-15
IQ Business Center ("метро Дружби Народів")