07:00 - 22:00

Хто такий чоловік-тиран?

Працюємо через систему "Електронний суд", економлячи Ваші гроші та час

Подаємо заяву про розлучення в день Вашого звернення до нас

муж тиран

Тиран – це жорстокий і деспотичний чоловік, що знаходиться в положенні авторитету, який здійснює владу над іншими людьми гнітюче, надає на них примусовий вплив, а також захищає свої позиції, вдаючись до репресивних засобів.

ХТО ТАКИЙ ЧОЛОВІК-ТИРАН?

Кожна жінка мріє про створення міцної сім’ї, в якій панує любов і взаєморозуміння. Але буває так, що спочатку люблячий, турботливий і уважний чоловік через якийсь час після весілля починає проявляти повну відсутність поваги до другої половинки. Іноді він просто перетворюється на справжнього деспота. Дуже часто жінки стають жертвами насильства з боку чоловіка-тирана, як психологічно, так і фізично. Багато з них не тільки залишаються зі своїми деспотичними чоловіками, терплячи нескінченні приниження і побої до глибокої старості, а й наївно намагаються самі змінити їх на краще.

Експерти виділяють три групи тиранів, але в природі їх складно зустріти в чистому вигляді. Найчастіше це змішаний тип чоловіка-тирана, психологія якого полягає в авторитарній поведінці, придушенні особистості іншої людини, нав’язуванні своєї думки і волі оточуючих його людей. Психічна емоційність може проявлятися як:

Повний контроль. Чоловіки, що належать до першої групи, намагаються тотально контролювати всіх членів сім’ї. Якщо хтось із них починає проявляти незалежність, узурпатор лютує. Як покарання йдуть різні заборони.
Постійні приниження і образи. Це домашні тирани, яким доставляє задоволення принижувати членів сім’ї за найменшими дрібниці. Вони критикують дружину за її зовнішній вигляд, освіту і кулінарні здібності. Дітей називають бездарними і ледачими, нездатними нічого добитися в житті.
Фізичне насильство. Найбільш небезпечний вид тиранів, оскільки вони намагаються довести свою перевагу шляхом застосування фізичного насильства, жорстоко б’ючи дітей і дружину. Часто такі тирани вживають алкоголь, а тому є ризик втрати контролю над собою.

Чоловіки останньої групи в основному є невпевненими, слабкими особистостями, в яких поєднуються боягузтво, нарцисизм і комплекс неповноцінності. І тільки жінка може вирішити, терпіти або позбавлятися від такого чоловіка, але ніякої користі подібний союз не принесе.

ЧОЛОВІК ТИРАН: ЩО РОБИТИ В ЦІЙ СИТУАЦІЇ?

Якщо ви вже живете з деспотом, то саме час зробити вибір і прийняти рішення – подати на розлучення або залишитися. Звичайно, найбільш оптимальним рішенням проблеми буде розлучитися і розірвати всі зв’язки. Багато жінок важко вирішуються на розлучення через пригнічення жорстоким чоловіком самооцінки і нездатності приймати радикальні рішення.

Отже, якщо ви готові покинути деспота-чоловіка, пам’ятайте, що нагородою буде ваш спокій і незалежність, а також можливість жити так, як ви хочете. Але залишити тирана не так просто – він буде намагатися утримати жінку і може стати агресивним, погрожуючи їй розправою. Тому потрібно все ретельно спланувати.

ЯК ПІТИ ВІД ЧОЛОВІКА ТИРАНА ПРАВИЛЬНО?

Бігти в невідомість потрібно тоді, коли чоловік не обмежується тільки образами, а застосовує фізичне насильство. Якщо життю і здоров’ю нічого не загрожує, то слід добре підготуватися до відходу:

 • Якщо роботи немає, спробувати її знайти і заробляти самостійно.
 • Шукати додатковий дохід, щоб зібрати більше грошей.
 • Заздалегідь підшукати собі житло, якщо немає друзів або родичів.
 • Подати заяву на розлучення.
 • Проконсультуватися з адвокатом, як захистити себе в разі загрози.

Ситуація набагато складніша, коли жінка з маленькою дитиною і їй нікуди йти. Тоді можна звернутися в кризовий центр, де нададуть психологічну, грошову та юридичну допомогу.

Як жити з чоловіком тираном: поради психолога?

Буває, що жінка змушена залишатися з деспотом через свого поганого матеріального становища або з інших причин. Не намагайтеся переробляти тирана, у багатьох чоловіків це в крові. У даній ситуації потрібно бути готовим захищати свою свободу і гідність.

 • Висловлюйте власну точку зору і відстоюйте її.
 • Навчіться говорити тверде «Ні», коли він нав’язує вам свою волю.
 • Не дозволяйте чоловікові маніпулювати собою.
 • Намагайтеся самі заробляти собі на життя.
 • Приймайте рішення з важливих питань.
 • Не чіпляйтеся за старі спогади.
 • Тримайте під рукою «Телефон довіри» соціальних служб.

Одним словом, любите себе і не дозволяйте нікому заподіювати вам страждання або біль.

КОЛИ ДРУЖИНА – ДОМАШНІЙ ТИРАН

Випадків жіночої деспотії в сім’ях теж досить багато. Жінка слабкіша і пригнічувати чоловіка фізично у неї не вийде, тому дружина тиран чинить психологічний тиск на членів сім’ї: відбирає у чоловіка гроші, публічно ображає і принижує його, ревнує без приводу, маніпулює дітьми. Тобто, тримає свою сім’ю в напрузі і не дає їй розслабитися.

Владність буває одним із проявів несправедливості, пережитої в дитинстві. Може виявитися, що партнер виховувався в родині, де замість любові були тільки накази, ніхто не поважав його думку і сьогодні він взяв ці шаблони на себе. Якщо рани глибокі, варто звернутися до психолога. Іноді це єдиний і найкращий спосіб зцілити або навіть врятувати відносини.

Кількість переглядів: 2,771

Отримайте відповіді від адвоката

Україна, Київ, Печерськ, вул. Болсуновська, 13-15
IQ Business Center ("метро Дружби Народів")