07:00 - 22:00

Розірвання шлюбу для переселенців

Працюємо через систему "Електронний суд", економлячи Ваші гроші та час

Подаємо заяву про розлучення в день Вашого звернення до нас

Расторжение брака для переселенцев

Реалії нашої країни є такими, що досить багато наших співгромадян були змушені покинути місця свого постійного проживання в Криму, в Донецькій та Луганській областях, внаслідок їх тимчасової окупації. У зв’язку з вимушеним переселенням у наших співвітчизників виникло багато питань, пов’язаних, у тому числу, із сімейними стосунками. Часто постає питання, як розірвати шлюб переселенцям. Куди треба звернутися, щоб розлучитись, як скласти й куди подавати документи на розлучення. Внутрішньо переміщені особи не втрачають свій статус громадян України, а обсяг їх прав нічим не обмежується. Відповідно, вступати в шлюб та розлучатися вони можуть на тих же підставах, що й інші українські громадяни.

Розлучення Онлайн // Заява на розірвання шлюбу через судРозлучення Онлайн // Заява на розірвання шлюбу через суд

Особливості процедури розлучення для людей з реєстрацією місця проживання на території так званих ДНР, ЛНР, а також на території АР Крим виникають у зв’язку з Законом України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”. Там передбачено, що внутрішньо переміщена особа має право на проведення держреєстрації актів цивільного стану та внесення змін до відповідних актових записів за місцем знаходження. Тобто перед тим, як розпочати судовий процес або позасудову процедуру розлучення, переселенцю з Донбасу або з Криму потрібно отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, а її копію додати до позовної заяви або заяви про розірвання шлюбу за взаємною згодою.

Далі все відбувається за процедурою, передбаченою українським законодавством для всіх українських громадян. При цьому, не змінюються ані терміни для прийняття рішень про розлучення судами, ані терміни оформлення РАЦСами документів про розлучення.
Розлучитися за місцем проживання (перебування в цьому випадку) може будь-який громадянин, зареєстрований у зоні проведення антитерористичної операції та на територіях, не підконтрольних Україні.

Якщо розірвати шлюб переселенцям необхідно за взаємною згодою, то за наявності неповнолітніх дітей вони подають спільну заяву до суду, а якщо дітей в них немає — до РАЦСу за місцем знаходження згідно з відомостями, які вказані в довідці про взяття на облік. Якщо має місце розлучення в односторонньому порядку — подається позовна заява до суду.

При виникненні додаткових питань або ускладнень із оформленням необхідних документів для розірвання шлюбу в ДНР, ЛНР, можна звернутися за допомогою до наших адвокатів.

Зразки документів

Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу
Зразок спільної заяви на розірвання шлюбу
Зразок заяви про розірвання шлюбу та поділ майна

Кількість переглядів: 5,485

Отримайте відповіді від адвоката

Україна, Київ, Печерськ, вул. Болсуновська, 13-15
IQ Business Center ("метро Дружби Народів")

Корисні матеріали